Poznaj nasze kierunki studiów

10 powodów, dla których warto studiować w PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu

Data utworzenia: 20 sierpnia 2019r.

10 powodów, dla których warto studiować w PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu

Jeśli nadal zastanawiasz się czy przyjść na studia w naszej Uczelni, to podajemy Ci 10 powodów, dla których naprawdę warto wybrać PWSZ w Oświęcimiu!

 

  1.  STUDIUJESZ BEZPŁATNIE!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu jest jedyną uczelnią publiczną w Małopolsce Zachodniej, co oznacza, że studia w systemie stacjonarnym są całkowicie darmowe. Nie musisz płacić czesnego, które na uczelniach prywatnych jest naprawdę duże, a zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na własne przyjemności.

 

2. STUDIUJESZ BLISKO DOMU!

Oświęcimska Uczelnia znajduje się w dogodnej lokalizacji, na pograniczu województwa Małopolskiego i Śląskiego, dzięki czemu wiele miast i wsi znajduje się w niedalekiej odległości od kampusu Uczelni. Dzięki temu nasi studenci nie muszą wyjeżdżać do wielkich miast i ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakwaterowaniem i wyżywieniem.

 

3.  STUDIUJESZ PRAKTYCZNIE!

Wszystkie kierunki studiów oferowane przez Uczelnię mają profil praktyczny, co oznacza, że duży nacisk kładziony jest na zdobycie praktycznych umiejętności i profesjonalnych kwalifikacji, które są niezwykle cenne na obecnym rynku pracy.  Znaczna część zajęć to zajęcia praktyczne, tj. warsztaty, laboratoria, wyjazdy studyjne, spotkania z praktykami itp.

 

4. STUDIUJESZ I ZYSKUJESZ!

PWSZ Oświęcim oferuje atrakcyjne stypendia dla swoich studentów. Jeśli osiągasz wysokie wyniki w nauce możesz ubiegać się o stypendium rektora, jeżeli masz trudną sytuację materialną,  masz prawo do stypendium socjalnego, a jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności należy Ci się stypendium dla osób niepełnosprawnych.

 

5. STUDIUJESZ ATRAKCYJNE KIERUNKI!

W oświęcimskiej Alma Mater każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie jest aż 18 kierunków i ponad 30 modułów kształcenia. Wszystkie kierunki tworzone są przy współpracy otoczenia społeczno- gospodarczego, dzięki czemu programy kształcenia dostosowane są  do wymagań rynku pracy.

 

6.  MOŻESZ STUDIOWAĆ ZA GRANICĄ!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu w ramach programu Erasmus + oferuje swoim studentom możliwość wyjazdu na studia  do siedmiu krajów będących członkami UE i na Ukrainę, a w ramach praktyk zawodowych do wszystkich państw UE oraz do Turcji, Norwegii, Islandii, byłej Jugosławii, Republiki Macedońskiej, Lichtensteinu.

 

7. ZDOBYWASZ DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE PODCZAS STUDIÓW!

Podczas studiów studenci mają możliwość zdobyć doświadczenie zawodowe w ramach sześciomiesięcznych praktyk odbywających się w renomowanych przedsiębiorstwach oraz różnorodnych instytucjach. Takie praktyki to doskonała okazja, aby znaleźć wymarzoną  pracę , często już nawet w trakcie studiów.

 

8.  STUDIUJESZ POD OKIEM FACHOWCÓW!

W oświęcimskiej Uczelni zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra dydaktyczna składająca się z nauczycieli akademickich współpracujących z uniwersytetami z całej Polski, jak i z zagranicy oraz praktyków, którzy posiadają bogatą wiedzę zdobytą poza szkolnictwem wyższym w różnych sektorach gospodarki.

 

9. STUDIUJESZ I ROZWIJASZ SWOJE PASJE!

W PWSZ w Oświęcimiu działa około 20 kół naukowych, które dają szansę studentom rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. Są one miejscem, gdzie można realizować ambitne pomysły i spotykać się na drodze rozwoju naukowego. Dodatkowo Uczelnia gwarantuje elastyczne podejście oraz dogodne warunki  dla osób, które chcą łączyć swoje hobby ze studiowaniem, uzyskując przy tym wysokie osiągnięcia.

 

10.  MOŻESZ POSZERZAĆ SWOJE KWALIFIKACJE!

Alma Mater w Oświęcimiu prowadzi projekty unijne, dzięki którym studenci mogą podnosić swoje kwalifikacje i nabywać nowe umiejętności. Wśród dostępnych programów znajdują się między innymi  praktyki studenckie z atrakcyjnym stypendium, czy certyfikowane kursy i szkolenia, dzięki którym absolwenci Uczelni będą bardziej atrakcyjni na rynku pracy.