Poznaj nasze kierunki studiów

11 zjazd uczestników Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Data utworzenia: 19 czerwca 2019r.

11 zjazd uczestników Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

 

W sobotę 15-go czerwca br., w Państwowej Wyższej Szkole  Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się jedenasty, ostatni przed wakacjami, zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) uczestniczyły w warsztatach astronomicznych, gdzie odkrywały uroki Układu Słonecznego. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach na temat „dress code’” jako jeden z elementów savoir-vivre’u.

Grupy wiekowe 10-12 uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego „ Travelling – discovering : wacky holiday” gdzie słuchali i rozmawiali po angielsku o podróżach i odkrywali ciekawostki kulturowe innych krajów na świecie. Uczestnicy w wieku 10-12 wzięli także udział w zajęciach na temat pieniądza, gotówki i waluty. Poznali historię oraz cechy pieniądza.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) na pierwszych zajęciach programowali robota z klocków LEGO – omawiali koncepcje od pomysłu do programu. Ponadto wzięli udział w zajęciach na temat sztucznej inteligencji – sprzymierzeniec czy wróg? Człowiek decyduje. Do czasu ?

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach w zakresie nauk o zdrowiu. Zrealizowali dwa tematy: Rodzina miejscem edukacji zdrowotnej oraz Wychowanie zdrowotne w rodzinie.

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się po wakacjach, w sobotę 14-go września br., na które już serdecznie zapraszamy!

Wszystkim naszym Uczestnikom życzymy udanych wakacji, czasu na relaks oraz poznawanie świata.

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/