Poznaj nasze kierunki studiów

16. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców już za nami!

Data utworzenia: 7 października 2022r.

16. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców już za nami!

W piątek 30 września 2022 roku w murach Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu odbyła się 16. Małopolska Noc Naukowców, której koordynatorem było Województwo Małopolskie.

W tym roku w ramach wydarzenia wraz z uczestnikami podjęliśmy się próby wyjaśnienia i zrozumienia zagadnień dotyczących czasu, jako wielkości fizycznej. Zgłębiliśmy tajniki oprogramowania AutoCAD i poznaliśmy techniki rysowania modelami grafiki wektorowej oraz nauczyliśmy się obsługi kalkulatorów graficznych. Wykonaliśmy masę eksperymentów poszerzających wiedzę z przyrody, a także podnieśliśmy swoje kompetencje matematyczne. Poszerzyliśmy wiedzę z postaw przedsiębiorczości, zarządzania ryzykiem, kreatywności, lobbingu, szacowania rentowności w zakresie podejmowanych inwestycji, zarządzania konfliktem, prawa popytu i podaży, współpracy i rywalizacji, zarządzania czasem, dywersyfikacji oraz komunikacji interpersonalnej w ramach gry Australijskie Diamenty. Ponadto zwiedziliśmy Centrum Symulacji Medycznej i nauczyliśmy się, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia, jak przeprowadzić efektywną resuscytację oraz jak używać automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Dodatkowo dowiedzieliśmy się jaki jest wpływ stresu na żywienie.

W sumie w przygotowanych przez naszych wykładowców i studentów warsztatach, pokazach, wykładach i doświadczenia wzięło udział około 60 osób w różnym wieku.


W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim wykładowcom, studentom i pracownikom, którzy zaangażowali się w tegoroczne wydarzenie i włożyli ogrom pracy w przygotowania.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja również przyciągnie tak wielu ludzi spragnionych wiedzy zarówno młodych, jak i starszych.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=MUPOswiecim&set=a.474115771400928