Poznaj nasze kierunki studiów

Akademickie Koło Gier Strategicznych Gościniec na Festiwalu Gier Planszowych „Gramy” w Gdańsku

Data utworzenia: 24 listopada 2017r.

Akademickie Koło Gier Strategicznych Gościniec na Festiwalu Gier Planszowych  „Gramy” w Gdańsku

W dniach 18.11 i 19.11. 2017 roku dziewięcioro  studentów z naszej Uczelni, członków Akademickiego Koła Gier Strategicznych Gościniec,  uczestniczyło w Gdańskim Festiwalu Gier Planszowych  „Gramy”, organizowanym w ramach Targów Gra i Zabawa 2017. Dwudniowe wydarzenie oferowało bogaty program edukacyjno- rozrywkowy, rozgrywki, turnieje i mini-turnieje, konkursy z nagrodami dla uczestników, możliwość zakupu gier, poznanie ich mechaniki oraz spotkania z praktykami, w tym z Adamem Kwapińskim- cenionym projektantem gier na rynek polski, a także zagraniczny.

Festiwal „Gramy” to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ze świata gier planszowych organizowane w Polsce. Obecnie odbyła się XV edycja. Targi Gra i Zabawa skupiają w sobie największe wydawnictwa gier planszowych m.in.: Rebel, Trefl, Games Factory czy Baldar. Program wydarzenia zawierał również szeroki panel wykładów o tematyce związanej z finansowaniem gier, nowoczesnym projektowaniem czy edukacyjno-rozwojowym wpływie gier planszowych na człowieka niezależnie od jego wieku. Ponadto na uczestników czekało przeszło 1500 gier do wypożyczenia, a w specjalnym sektorze można było spróbować swoich sił w różnego rodzaju planszówkach.

Bogata oferta Festiwalu dała członkom AKGS Gościniec możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystywane przy okazji ich lokalnej działalności. Stworzyła także okazję do nawiązania owocnych kontaktów z przedstawicielami branży.

AKGS Gościniec  składa serdeczne podziękowania dla Dawida Kopcia, przedstawiciela marki Szalone Igły firmy Jodła, dzięki któremu koszulki z logo trafiły do członków Koła.

 

Autor: Daniel Ślagor