Poznaj nasze kierunki studiów

25.01.2020 odbył się 2 zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy

Data utworzenia: 28 stycznia 2020r.

25.01.2020 odbył się 2 zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy

 

W sobotę 25-go stycznia br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się drugi w cyklu II zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsi uczestnicy (6-9 lat) wzięli udział w zajęciach z programowania, na których zostali wprowadzeni w tematykę kodowania obrazów w Edumatrix. Ponadto, na drugich zajęciach poznali czym jest kodeks etyczny samurajów na przykładzie „Bushido”.

Grupy wiekowe 10-12  wzięły udział wzięły udział w warsztatach plastyczno-sensorycznych, na których sami projektowali i wykonywali mydełka. Na tym zjeździe dzieci uczestniczyły także w zajęciach matematyki z GeoGebrą.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) poznali świat liczb i ich ciekawe własności z kalkulatorem graficznym.  Dodatkowo, uczestniczyli w  zajęciach z dietetyki, na których omawiali siedem kroków do zdrowego odżywiania.

 

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach na temat komunikacji w rodzinie – jak skutecznie komunikować się z własnym dzieckiem i czym jest skuteczna komunikacja w  wychowaniu?

Kolejne spotkanie już we wtorek 28-go stycznia, na które już serdecznie zapraszamy.