Poznaj nasze kierunki studiów

Za nami dwunasty zjazd uczestników projektu Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Data utworzenia: 19 września 2019r.

Za nami dwunasty zjazd uczestników projektu Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

W sobotę 14-go września br., w Państwowej Wyższej szkole im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się dwunasty w cyklu I i pierwszy po wakacjach, zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) uczestniczyły w warsztatach muzycznych „partytura dawniej i dziś”. W drugiej części spotkania dzieci odkrywały „Czym jest marketing, do czego służy i jakimi narzędziami się posługuje?”.

Grupy wiekowe 10-12 uczestniczyły w zajęciach na temat wpływu reklamy na decyzje zakupowe konsumentów. Uczestnicy w wieku 10-12 wzięli także udział w zajęciach gdzie pracowali z klockami lego We-Do i uczyli się  „Do czego potrzebny jest program? Algorytm plus klocek równa się robot”

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) na pierwszych zajęciach odkrywali „Interfejsy wejścia – wyjścia w programowaniu”. Ponadto wzięli udział w zajęciach rozwijających zdolności logiczno-matematyczne.  Wykorzystując siłę swojego umysłu rozwiązywali różne łamigłówki i zadania logiczne.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach na temat ochrony zdrowia pracujących w dobie przemysłu 4.0. oraz uwarunkowań systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 28-go września br., na które już serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/