Poznaj nasze kierunki studiów

14-nasty zjazd „Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy” za nami

Data utworzenia: 14 października 2019r.

14-nasty zjazd „Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy” za nami

 

W sobotę 12-go października br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się czternasty w cyklu I zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) uczestniczyły w warsztatach na temat instrukcji sterujących przy programowaniu w Edumatrix. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach z języka angielskiego, gdzie poznały nowe słownictwo oraz rozmawiali o odkryciach naukowych i wynalazkach.

Grupy wiekowe 10-12, uczestniczyły w zajęciach twórczych pt. „Świat przyrody zamknięty w kamieniu”. Uczestnicy 10-12 wzięli także udział w zajęciach z robotyki. Budowali oraz programowali elektroniczne zwierzaki i uczyli się jak zaprogramować warunek i działanie w pętli.

 

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) wzięli udział w zajęciach z marketingu politycznego i poznawali istotne narzędzia kampanii wyborczej. Dodatkowo uczestniczyli w zajęciach kreatywnych, gdzie rozwijali wyobraźnię przestrzenną i projektowali kartki okolicznościowe 3D.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach pedagogicznych.

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 26-go października br., na które już serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/