Poznaj nasze kierunki studiów

16 zjazd Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy za nami

Data utworzenia: 18 listopada 2019r.

16 zjazd Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy za nami

 

W sobotę 16-go listopada br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się szesnasty w cyklu I zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) uczestniczyły w zajęciach z programowania, na których poznawały pętle i warianty sterowania programem przy pomocy klocków Edumatrix. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających twórczość i kreatywność, gdzie poznawały jak myśleć i uczyć się sprawniej niż inni.

Grupy wiekowe 10-12  wzięły udział w zajęciach rozwijających zdolności logiczno-matematyczne. Wykorzystując siłę swojego umysłu uczestnicy 10-12 lat  rozwiązywali różne łamigłówki zapałczane i liczbowe. Dodatkowo, uczestnicy tej grupy wiekowej uczestniczyli w zajęciach z robotyki, gdzie przy użyciu klocków Lego WeDo 2.0 poznawali czym jest moc kontra prędkość, czyli jak wykorzystać przekładnię.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) wzięli udział w zajęciach z dietetyki, na których poznali siedem kroków do zdrowego odżywiania się. Na drugich zajęciach poszerzyli swoją wiedzę na temat cyklu życia produktu i  metod ich rewitalizacji.

 

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach pedagogicznych na temat języka empatii. Czym jest i jak go stosować? Na drugich zajęciach poznali zasady efektywnej komunikacji między rodzicem a dzieckiem, czyli jak słuchać i mówić do dziecka.

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 30-go listopada br., na które już serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/