Poznaj nasze kierunki studiów

30.11.2019 odbył się 17 zjazd „Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy”

Data utworzenia: 3 grudnia 2019r.

30.11.2019 odbył się 17 zjazd „Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy”

W sobotę 30-go listopada br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się siedemnasty w cyklu I zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsi uczestnicy (6-9 lat) wzięli udział w zajęciach z robotyki, gdzie przy użyciu klocków Lego WeDo 2.0 poznawali czym są algorytmy i pętle w programowaniu. Ponadto, wzięli udział w warsztatach twórczych pt. „Świat przyrody zamknięty w kamieniu”.

Grupy wiekowe 10-12  wzięły udział wzięły udział w zajęciach z programowania, podczas których modelowali pętle i bloki sterujące w Edumatrix. Dzieci wzięły także udział w zajęciach rozwijających twórczość i kreatywność, gdzie poznawały jak myśleć i uczyć się sprawniej niż inni.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) wzięli udział w zajęciach z informatyki (ICT), na których tworzyli własną aplikację w formie gry na telefon. Dodatkowo, uczyli się jak radzić sobie z konfliktami poprzez negocjacje  – czyli od konfliktu do współpracy.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach na temat zarządzania czasem. Poznali jakie są techniki i narzędzia oraz korzyści płynące z dobrego zarządzania sobą w czasie.

Kolejne, ostatnie już w cyklu I, spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 7-go grudnia br., na które już serdecznie zapraszamy!