Poznaj nasze kierunki studiów

81. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz

Data utworzenia: 2 czerwca 2021r.

81. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającą się 81. rocznicą I transportu Polaków do KL Auschwitz oraz Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady informujemy, że ze względu na ograniczenia związane z utrzymującą się sytuacją pandemiczną w Polsce, uroczystość na terenie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu będzie miała charakter indywidualny.

W związku z powyższym, w tym dniu nie planuje się zbiorowego składania wieńców pod tablicą upamiętniającą I transport więźniów politycznych do obozu zagłady oraz pod pomnikiem Patrona naszej Uczelni, Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że indywidualne składanie kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz pomnikiem W. Pileckiego, będzie możliwe w godzinach od 08:00 do 16:00, po wcześniejszym zgłoszeniu na adres: dzial.promocji@uczelniaoswiecim.edu.pl.


Ponadto zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: http://auschwitz.org/ , na której znajduje się program planowanych obchodów oraz materiały edukacyjne związane z losami więźniów pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, a także z historią Polaków w Auschwitz i w czasie drugiej wojny światowej.