Poznaj nasze kierunki studiów

83. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz

Data utworzenia: 31 maja 2023r.

83. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz

Szanowni Państwo,

14 czerwca 2023 r. (środa) zapraszamy do wspólnego upamiętnienia 83. rocznicy I transportu Polaków do KL Auschwitz oraz Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

Część oficjalna, organizowana przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, rozpocznie się o godzinie 11:00 Mszą Świętą w Klasztorze Franciszkanów w Harmężach, następnie o godz.12:30, na terenie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu (ul. M. Kolbego 8), nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą deportację I transportu Polaków do Auschwitz. O godzinie 13.30 oficjalne delegacje władz państwowych oraz organizatorów obchodów udadzą się na teren byłego obozu Auschwitz I, by wspólnie pod Ścianą Śmierci upamiętnić 83. rocznicę I transportu Polaków do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/83-rocznica-pierwszego-transportu-polakow-do-kl-auschwitz-otwarcie-nowego-centrum-obslugi-odwiedzajacych-14-czerwca-2023-r-,2401.html


Ponadto informujemy, że indywidualne składanie kwiatów i zniczy pod tablicą pamiątkową, znajdującą się na terenie oświęcimskiej Uczelni, będzie możliwe w godzinach od 08:00 do 11:00 oraz po godzinie 14:00.