Poznaj nasze kierunki studiów

84. ROCZNICA PIERWSZEGO TRANSPORTU POLAKÓW DO KL AUSCHWITZ. NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR NIEMIECKICH NAZISTOWSKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH I OBOZÓW ZAGŁADY

Data utworzenia: 7 czerwca 2024r.

Tablica upamiętniająca pierwszy transport więźniów do Auschwitz. Wiązanki przed tablicą w dniu 14 czerwca 2023 roku.

Szanowni Państwo,

14 czerwca 2024 r. (piątek) zapraszamy do wspólnego upamiętnienia 84. rocznicy I transportu Polaków do KL Auschwitz oraz Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

Część oficjalna, organizowana przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, rozpocznie się o godzinie 11:30 Mszą Świętą w Klasztorze Franciszkanów w Harmężach, następnie o godz.13:00, na terenie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu (ul. M. Kolbego 8), nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą deportację I transportu Polaków do Auschwitz. O godzinie 14.00 oficjalne delegacje władz państwowych oraz organizatorów obchodów udadzą się na teren byłego obozu Auschwitz I, by wspólnie pod Ścianą Śmierci upamiętnić 84. rocznicę I transportu Polaków do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/84-rocznica-pierwszego-transportu-polakow-do-kl-auschwitz-14-czerwca-2024-r-,2497.html


Ponadto informujemy, że indywidualne składanie kwiatów i zniczy pod tablicą pamiątkową, znajdującą się na terenie oświęcimskiej Uczelni, będzie możliwe w godzinach od 08:00 do 11:30 oraz po godzinie 14:00.