Poznaj nasze kierunki studiów

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Data utworzenia: 11 maja 2018r.

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

227 zawodników i zawodniczek weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim, które w nadchodzący weekend odbędą się w Chorzowie. Impreza będzie jednym z wyścigów kwalifikacyjnych do akademickiej reprezentacji Polski, która wystartuje na przełomie lipca i sierpnia w AMŚ w Portugalii.

W sobotę zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w jeździe indywidualnej na czas, a w niedzielę odbędzie się medalowy wyścig ze startu wspólnego. Sportowcy studenci rywalizować będą w Parku Śląskim w Chorzowie.

Swoich przedstawicieli w chorzowskiej imprezie będzie miało 39 uczelni z 16 miast – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Politechnika Białostocka, Politechnika Gdańska, Politechnika Krakowska, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Śląski Uniwersytet Medyczny, Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach i Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach.

Organizatorzy – AZS w Katowicach – przygotowali nie tylko ciekawą trasę dla uczestników, ale również sporo atrakcji dla kibiców. Ci ostatni będą mieli okazję m.in. testować rowery Whyte i B’Twin. Szkolenie z techniki jazdy poprowadzi z kolei dwukrotny mistrz Polski w sprintach XCE Łukasz Szymczuk.

Sobotnie wyścigi indywidualne na czas rozpoczną się o godz. 10.30 (kobiety) i 12 (mężczyźni), natomiast w niedzielę o medale w wyścigach ze startu wspólnego panie będą rywalizować od godz. 10, a panowie od 12.30.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Śląskiego oraz Miasta Chorzów.