Poznaj nasze kierunki studiów

Astronomia, dress code, zajęcia muzyczno-rytmiczne, negocjacje, pieniądz i jego historia, zajęcia językowe – za nami 12 zjazd Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Data utworzenia: 12 października 2020r.

Astronomia, dress code, zajęcia muzyczno-rytmiczne, negocjacje, pieniądz i jego historia, zajęcia językowe – za nami 12 zjazd Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

 

W sobotę 10 padziernika br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się dwunasty w cyklu II zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych. Zajęcia odbyły się z zachowaniem, zalecanych przez Sanepid, środków ostrożności.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsi uczestnicy (6-9 lat) wzięli udział w zajęciach na temat astronomii i układu słonecznego oraz poznali ‘dress code’ jako jeden z elementów savoir-vivre’u.

Grupa wiekowa 10-12 uczestniczyła w  zajęciach muzyczno-rytmicznych oraz poznała czym są negocjacje i w jakim celu można je stosować, w tym nawet jako metodę kierowania konfliktami.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) wzięli udział w zajęciach z marketingu, podczas których poznali czym jest pieniądz, gotówka i waluta. Omówili także historię i cechy pieniądza. Dodatkowo uczestniczyli w zajęciach językowych, które przygotowują do egzaminów językowych.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach z zakresu dietetyki. Poznali czym są choroby dietozależne oraz jakie jest siedem kroków do zdrowego odżywiania.

Wszystkim dydaktykom i uczestnikom bardzo dziękujemy za kolejną sobotę wypełnioną wiedzą i dobrą zabawą.

Kolejne spotkanie już w sobotę 17  października, na które już serdecznie zapraszamy.