Poznaj nasze kierunki studiów

Biblioteka uczelniana już otwarta

Data utworzenia: 1 października 2020r.

Biblioteka uczelniana już otwarta

 

Od 1.10 Biblioteka MUP jest otwarta, a rezerwacje w katalogu  online są uruchomione.  Informujemy, że od nowego roku akademickiego będziemy wypożyczać do domu wszystkie materiały biblioteczne, zarówno książki, jak i czasopisma. Wszystkie zamówione elektronicznie  materiały biblioteczne będzie można odbierać w Wypożyczalni Biblioteki MUP, wchodząc pojedynczo z zakrytymi ustami i nosem. 

Aby ułatwić dostęp do Biblioteki przy zamkniętych czytelniach, będziemy wypożyczać do domu wszystkie zbiory: książki, czasopisma, płyty i inne. Z powodu niebezpieczeństwa zarażenia się COVID-19 Czytelnie i Wypożyczalnia międzybiblioteczna, która wypożycza książki tylko na miejscu, pozostaną nieczynne do odwołania.

Aneks do Regulaminu Biblioteki MUP:

 • Biblioteka jest czynna poniedziałek – czwartek 8.00 – 16.00, piątek 00 – 17.00, soboty zjazdowe 9.00 – 15.00.
 • Wejście do biblioteki jest możliwe po jednej osobie z zakrytym nosem i ustami. Przed Biblioteką należy zachować bezpieczny odstęp od siebie – min. 1,5 metra.
 • Przyjmowane będą zwroty książek oraz będą realizowane wypożyczenia zbiorów. Książki można zamówić wyłącznie poprzez katalog online, natomiast czasopisma (artykuły z czasopism) poprzez e-mail Biblioteki MUP (biblioteka@uczelniaoswiecim.edu.pl). Czytelnicy, który nie zastosowali się do tych zasad, nie będą obsługiwani.
 • Czytelnie ogólna i prasy, które nie spełniają obowiązującej w Uczelni zasady odstępu 1,5 m ze względów bezpieczeństwa będą nieczynne do odwołania. Z powodu wytycznych MNiSW zamknięto także wolny dostęp do półek oraz stanowiska komputerowe i skaner.
 • Zbiory Czytelni ogólnej będą udostępniane na zewnątrz na okres 5 dni lub inny czas określony przez bibliotekarza (1-4 dni w zależności od ilości chętnych do egzemplarza). Książki wypożyczone ze zbiorów Czytelni nie podlegają prolongacie (sygnatury Cz, CzP oraz pisane wyrazami np. Cz Pielegn.) Książki należy zamawiać przez katalog online.
 • Zbiory Czytelni prasy będą udostępniane na zewnątrz na okres 5 dni lub inny czas określony przez bibliotekarza (1-4 dni w zależności od ilości chętnych do egzemplarza). Czasopisma wypożyczone ze zbiorów Czytelni nie podlegają prolongacie. Czasopisma do wypożyczenia należy zamawiać online na adres biblioteka@uczelniaoswiecim.edu.pl. Odbiór czasopism w Wypożyczalni.
 • Konta biblioteczne studentów pierwszego roku będą aktywowane po zaliczeniu Szkolenia bibliotecznego. Konta biblioteczne innych studentów i pracowników w nowym systemie LibraNET będą aktywowane po kontakcie telefonicznym lub mailowym z Biblioteką. Do aktywacji potrzebny jest link aktywacyjny przesłany przez bibliotekarza (zob. zakładka na www Biblioteki MUP – Katalog Libra NET instrukcja).
 • Do 31 października 2020 roku trwa AMNESTIA BIBLIOTECZNA. Bez kary regulaminowej można oddać wszystkie wypożyczone książki i inne materiały biblioteczne.
 • Wszystkie zwrócone książki podlegają 3-dniowej kwarantannie i będą ponownie wypożyczane dopiero po tym okresie.
 • Nadal będzie istnieć możliwość uzyskania zdalnego dostępu do zbiorów online biblioteki cyfrowej Ibuk Libra i baz danych EBSCO, pisząc na adres biblioteka@uczelniaoswiecim.edu.pl oraz zamówienia zestawienia tematycznego poprzez kontakt na adres czytelnia@uczelniaoswiecim.edu.pl.
 • W pozostałych funkcjach biblioteki stosuje się Regulamin Biblioteki MUP im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.