Poznaj nasze kierunki studiów

Brytyjska piosenkarka z wizytą w naszej Uczelni

Data utworzenia: 26 września 2019r.

Brytyjska piosenkarka z wizytą w naszej Uczelni

19 września 2019 r. w naszej Uczelni odbyło się niecodzienne spotkanie. Mieliśmy wielką przyjemność gościć brytyjską piosenkarkę Katy Carr, która odwiedziła nas wraz z mężem Aleksandrem Smagą.

Podczas rozmowy z Prorektor ds. studentów Sonią Grychtoł oraz Kanclerz Uczelni dr n. med. Katarzyną Matusiak Katy Carr opowiedziała o swoich polskich korzeniach, o zamiłowaniu naszą Ojczyzną i o swojej przyjaźni z Kazimierzem Piechowskim, który jest patronem naszego audytorium.

Artystka wraz ze swoim zespołem The Aviators nagrała dotychczas pięć albumów- Screwing Lies (2001), Passion Play (2003), Coquette (2009), Paszport (2012) i Polonia (2015).  Na płycie „Coquette” można znaleźć singiel „Kommander’s Car”, którego powstanie było zainspirowane ucieczką Kazimierza Piechowskiego z obozu zagłady Auschwitz – Birkenau.

Katy Carr jest ambasadorką historii Polskiej w Wielkiej Brytanii. W 2016 roku otrzymała odznaczenie Pro Patria Medal za pracę humanitarną i muzyczną.

Piosenkarka oczarowana naszą Uczelnią wyraziła wielką chęć współpracy oraz zapowiedziała już, że w najbliższym czasie odwiedzi nas ponownie i w murach naszej Alma Mater zagra specjalny koncert.