Poznaj nasze kierunki studiów

Doświadczenia fizyczno-przyrodnicze, zajęcia twórcze, łamigłówki matematyczne, marketing – za nami 10 zjazd Uczestników projektu OUMO

Data utworzenia: 21 września 2020r.

Doświadczenia fizyczno-przyrodnicze, zajęcia twórcze, łamigłówki matematyczne, marketing – za nami 10 zjazd Uczestników projektu OUMO

W sobotę 19  września br., w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się dziesiąty w cyklu II zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych. Zajęcia odbyły się z zachowaniem, zalecanych przez Sanepid, środków ostrożności.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsi uczestnicy (6-9 lat) wzięli udział w zajęciach z marketingu. Poznali czym jest pieniądz, jego historię i cechy.  Na drugich zajęciach odkrywali tajemnice otaczającego świata poprzez doświadczenia  fizyczno – przyrodnicze.

Grupa wiekowa 10-12 uczestniczyła w zajęciach twórczych z wykorzystaniem elementów pedagogiki zabawy, na których m.in. modelowali kształty z balonów, z baniek mydlanych oraz uczestniczyli w zabawach z chustą KLANZY. Dzieci wzięły także udział w zajęciach z marketingu. Poznali produkt jako jeden z elementów koncepcji 4P i jego cykl życia oraz dlaczego innowacje są ważne i jak wpływają na rewitalizację przykładowych produktów.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) wykorzystywali siłę swojego umysłu – rozwiązywali różne zadania i łamigłówki matematyczne. Dodatkowo, na drugich zajęciach, poznali czym jest marketing polityczny i jakie są modele kampanii wyborczych.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach na temat ochrony danych osobowych w perspektywie RODO oraz jak RODO wpływa na dane osobowe dzieci.

 

Kolejne spotkanie już w sobotę 26 września, na które serdecznie zapraszamy.