Poznaj nasze kierunki studiów

Dr Agnieszka Heba z Instytutu Informatyki przeprowadziła zajęcia z programowania na dziecięcych oddziałach onkologicznych w Katowicach i Zabrzu

Data utworzenia: 5 września 2019r.

Dr Agnieszka Heba z Instytutu Informatyki przeprowadziła zajęcia z programowania na dziecięcych oddziałach onkologicznych w Katowicach i Zabrzu

W dniach 20 – 21sierpnia 2019 r. na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, a także Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Zabrzu wspólnie z Unibot – dzieci warsztatują z naukowcami na zaproszenie Fundacji Iskierka dr Agnieszka Heba (wykładowca z Instytutu Informatyki)  poprowadziła warsztaty z programowania małych robotów – Ozobotów.

Praca z Ozobotem – to świetna zabawa (nie tylko dla dzieci, ale również i ich rodziców) trening manualny i nauka podstaw programowania w jednym. Platforma OzoBlocky.pl jest niezwykle intuicyjna, każdy poradzi sobie z programowaniem za pomocą markerów i dostępnego oprogramowania online.  Ilość zabawy i nauki jest nieograniczona, wyzwala kreatywność  dzieci, która związana jest z rysowaniem i planowaniem tras po których może jeździć Ozobot. Możemy zaprogramować trasę poruszania się samochodu, czy też prace drogowe. Nauczyć zasad bezpieczeństwa i odpowiedniego poruszania się po drogach.

Dzięki  temu małemu robotowi dzieci na chwilę mogły zapomnieć podczas warsztatów o swojej chorobie.

Jestem ogromnie wzruszona i bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym projekcie i w tak szczytnym celu wykorzystać swoje kompetencje zawodowe, sama w przeszłości byłam pacjentką Instytutu Onkologii w Gliwicach, byłam więc świadoma z czym się muszę zmierzyć podczas prowadzenia warsztatów, z tym że na oddziale zastanę dzieci w różnym wieku i stadium choroby, w gorszym czy lepszym nastroju. Będąc na oddziale od pierwszych chwil można zauważyć, że w Katowicach i Zabrzu panuje naprawdę bardzo serdeczna, życzliwa, przyjazna atmosfera dzięki, mimo choroby nowotworowej, pozytywnej energii dzieci, ich rodziców, a także personelowi medycznemu i pracownikom Fundacji Iskierka, którzy wkładają mnóstwo serca w swoje działania, aby pozwolić choć na chwilę zapomnieć dzieciom o chorobie. – mówi  dr Agnieszka Heba.

Jesteśmy niezwykle dumni, że w gronie naszej kadry dydaktycznej znajdują się wykładowcy o wielkim sercu, którzy bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym. Wielkie brawa dla Pani Doktor Heby.

Zachęcamy do odwiedzenia portalu https://fundacjaiskierka.pl/ oraz wsparcia podopiecznych fundacji, a w szczególności 8-letniego Dominika  z Rydułtów.