Poznaj nasze kierunki studiów

Dr Fritz Michler- nowy wykładowca w naszej Uczelni

Data utworzenia: 5 grudnia 2017r.

Dr Fritz Michler- nowy wykładowca w naszej Uczelni

Na początku obecnego roku akademickiego do grona wykładowców Instytutu Nauk Humanistycznych na kierunku Filologia angielska z j. niemieckim dołączył dr Fritz Michler z Niemiec, który podobnie jak prof. dr Matthias Gleitze jest kolejnym przykładem umiędzynarodowienia naszego Instytutu.

Po zdobyciu wykształcenia jako urzędnik banków dr Michler ukończył studia na Uniwersytecie w Hamburgu na kierunku: Pedagogika ekonomii, specjalizacja: Anglistyka, Pedagogika wychowawcza i Ekonomia. Na tymże Uniwersytecie uzyskał również tytuł doktora z zakresu językoznawstwa. Do stycznia bieżącego roku był Dyrektorem Zespołu Szkół Kształcenia Zawodowego im. Hannah-Arendt w Hanowerze, kształcącym m.in. przyszłych specjalistów handlowych.

Pan dr Michler posiada duże doświadczenie w teoretycznym i praktycznym nauczaniu przedmiotów związanych z handlem detalicznym i hurtowym, z przemysłem, administracją oraz marketingiem dialogu. Poza tym pracował w różnych akademiach bankowych oraz w centrum kształcenia z zakresu handlu detalicznego. Doświadczenie zagraniczne zdobywał podczas realizacji projektów zawodowych w East London i Port Elizabeth w RPA oraz w Poznaniu. Kolejne zawodowe pobyty zagraniczne miały miejsce w Tyumen- Rosja i Bristolu- Wielka Brytania. Dodatkowe kwalifikacje uzyskał w obszarze Assessor Training of European Foundation Quality Management.

Dr Michler jest autorem wielu podręczników z zakresu angielskiego języka biznesu, wydanych w Niemczech i w Chinach. Bardzo cieszymy się, że mamy zaszczyt gościć w naszej uczelni tak doświadczonego wykładowcę, który w sposób niezwykle kompetentny pomaga naszym studentom anglistyki i germanistyki łączyć teorię z biznesową praktyką.

autor: dr Elwira Miter-Dąbrowska