Poznaj nasze kierunki studiów

Druga edycja szkolenia naszej kadry dydaktycznej we Włoszech – Erasmus+

Data utworzenia: 30 października 2023r.

Grupa kobiet i mężczyzn pozuje do zdjęcia przed wejściem do budynku

W ramach programu Erasmus+, w dniach 18 – 22 września 2023 roku, grupa pracowników dydaktycznych z Instytutu Nauk o Ekonomii i Bezpieczeństwie: dr Justyna Dąbrowska, dr inż. Sylwia Kołakowska, dr Anna Jonkisz-Zacny i mgr Joanna Miłoń oraz z Instytutu Nauk Inżynieryjno-Technicznych dr inż. Katarzyna Pantoł wzięła udział w wyjeździe szkoleniowym, którego przewodnim tematem były technologie wspierające nowoczesne metody nauczania. Szkolenie realizowane było w partnerskiej instytucji przyjmującej Associazione Culturale Centro Mediterraneo Pintadera w mieście Alghero (Sardynia) w ramach programu Erasmus+.

Szkolenie, w całości prowadzone w języku angielskim, podzielone zostało na trzy części. Pierwsza część obejmowała zapoznanie się z technologiami wspierającymi nowoczesne metody nauczania. Część druga była prowadzona w formie warsztatów, uczestnicy szkolenia przygotowywali materiały szkoleniowe z wykorzystaniem technologii wspierających m.in.: Veed, Padlet, Ted Ed, Edpuzzle, Piktochart, Caco. Ostatnia – trzecia część szkolenia omawiała w jaki sposób, w procesie dydaktycznym, można wdrożyć narzędzie, jakim jest hackathon.

Dodatkowo, oprócz poszerzenia wiedzy, uczestnicy szkolenia mieli również okazję do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń z innymi uczestnikami biorącymi udział w szkoleniu, którzy reprezentowali międzynarodowe organizacje: uniwersytety, instytucje państwowe czy podmioty gospodarcze.