Poznaj nasze kierunki studiów

Drugi zjazd uczestników projektu „Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy”

Drugi zjazd uczestników projektu „Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy”

W sobotę 2-go marca br., w Państwowej Wyższej szkole im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się drugi zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Już na 1-szym zjeździe dzieci zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) miały okazję uczestniczyć w  zajęciach językowych oraz poznali co to jest kodeks etyczny samurajów na przykładzie „Bushido”. Grupy wiekowe 10-12 lat uczestniczyły w zajęciach muzyczno-rytmicznych, a także pracowali na komputerach odkrywając ciekawostki matematyczne w programie GeoGebra. Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) wzięli udział w interaktywnych zajęciach z matematyki oraz informatyki. Na zajęciach z matematyki pogłębili wiedzę na temat świata liczb i ich ciekawych własności poprzez pracę z kalkulatorami graficznymi, a na zajęciach z informatyki poznawali i wykorzystywali efekty wizualne, dźwiękowe i graficzne w prezentacjach multimedialnych.

Rodzice również mogli uczestniczyć w warsztatach specjalnie przygotowanych dla nich. Poznali zasady dotyczące stosowania nagród i kar w wychowaniu, a także podstawy prawidłowego żywienia dzieci w wieku szkolnym.

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 16-go marca br., na które już serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/