Poznaj nasze kierunki studiów

Dyrektor Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu uczestnikiem konferencji w Południowej Korei

Data utworzenia: 15 grudnia 2017r.

Dyrektor Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu  uczestnikiem konferencji w Południowej Korei

W dniach 30.11-04.12.2017 roku dyrektor Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu dr hab. prof. nadzw. Tomasz Gabryś uczestniczył w Asia Conference on Kinesiology, 2017, która odbyła się w Uniwersytecie w Daegu w Południowej Korei.

Podczas konferencji zaprezentowano pracę na temat: Analysis of training intensity in volleyball using RCP method in U-18 female polish national volleyball team. Praca powstała dzięki ścisłej współpracy instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz SMS PZPS im. Agaty Mróz w Szczyrku.

Pan dr hab. prof. nadzw. Tomasz Gabryś został także zaproszony do zespołu ekspertów oceniających prace badawcze młodych naukowców z Korei, Japoni, Singapuru, Chin i Malezji. Zespołowi przed którym w formie konkursu prezentowali się młodzi naukowcy przewodniczył prof. Frank Hoo Kin Fu z Uniwersytetu w Hong Kongu, a członkami byli wraz z dyrektorem IWFiS PWSZ w Oświęcimiu , Joel David Reece z Uniwerstetu Hawaii (USA), Yohei Shimokochi z Uniwersytetu w Osace (Japonia), Masahiro Takamura z Uniwersytetu w Tsukubie (Japonia) oraz Jung-Jun Park z Uniwersytetu w Pusan w Korei.

Podczas pobytu dr hab. prof. nadzw. Tomasz Gabryś zapoznał się z systemem edukacji studentów koreańskich na kierunku wychowanie fizyczne i sport, obiektami uniwersytetu, a także bazą naukowo-badawczą.

Pierwszym efektem pobytu jest zaproszenie dyrektora IWFiS do zespołu recenzentów czasopisma Research in Sports Medicine posiadającego współczynnik Impact Factor w Bazie Cytowań Thomson Reuters.

PTDC0003