Poznaj nasze kierunki studiów

Dyrektor naszej instytucji partnerskiej Alice-Salomon-Schule w Hanowerze przechodzi na emeryturę

Data utworzenia: 15 lipca 2020r.

Dyrektor naszej instytucji partnerskiej Alice-Salomon-Schule w Hanowerze przechodzi na emeryturę

W dniu 11 lipca 2020 roku odbyło się uroczyste pożegnanie Dyrektor naszej instytucji partnerskiej Alice-Salomon-Schule w Hanowerze Pani Sabine Sahling, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Przez 7 lat z sukcesem kierowała tą placówką i przyczyniła się do jej znacznego rozwoju. Szkoła ta jest znana nie tylko w Hanowerze, ale także poza jego granicami. 

Pani Sahling była następczynią naszego profesora honorowego dr. Matthiasa Gleitze, który był dyrektorem tej szkoły przez 15 lat. Kształci się w niej 3.700 uczniów na kierunkach związanych z pracą socjalną i ochroną zdrowia.

 

JM Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu prof. zw. dr hab. Witold Stankowski również podziękował Pani Sabine Sahling tymi słowami: „W imieniu całej społeczności akademickiej dziękuję Pani za szczególne wsparcie rozwoju partnerstwa między naszymi instytucjami. To zaangażowanie w znacznym stopniu przyczyniło się do zintensyfikowania polsko-niemieckiej przyjaźni między naszymi narodami, których historia była pełna wzajemnych uprzedzeń i tragicznych wydarzeń, z holocaustem włącznie”. Słowa JM Rektora MUP Oświęcim zostały przyjęte oklaskami.

 

Pani Sahling odwiedziła naszą Uczelnię trzykrotnie.

 

Autor: prof. honorowy dr Matthias Gleitze

Tłumaczenie: dr Elwira Miter-Dąbrowska