Poznaj nasze kierunki studiów

Działalność naukowa Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu poza granicami kraju

Data utworzenia: 23 stycznia 2018r.

Działalność naukowa Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu  poza granicami kraju

Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu rozpoczął współpracę  z  mistrzem  Ukrainy w piłce ręcznej Motor Zaporoże, drużyną złożoną w całości z reprezentantów Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy i Polski, która w ostatnim czasie  awansowała do rozgrywek play-of w Lidze Mistrzów.

Współpraca  ma na celu podniesienie jakości przygotowań zespołu do najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie, gdzie w 1/8 Lidze Mistrzów Motor Zaporoże spotka się z zespołem Skjern, aktualnym wicemistrzem Dani.

W dniach 19-21.01.2018 roku prof. Tomasz Gabryś koordynował badania diagnostyczne zespołu odbywające się w ośrodku sportowym  Barsinghausen koło Hanoweru.

Ośrodek ten jest znany z przygotowań reprezentacji Niemiec w piłce nożnej, był także miejscem pobytu reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w 2006 roku oraz przygotowań do Mistrzostw Świata w 2002 roku.

W tych doskonałych warunkach prowadzono testy funkcjonalne, a także oceniono przygotowanie motoryczne zespołu. Ustalono dalszą współpracę naukową do końca rozgrywek w Lidze Mistrzów w 2019 roku.

Wymierną korzyścią dla IWFiS jest możliwość prowadzenia badań w dwuletnim cyklu treningowym w zespole piłki ręcznej na najwyższym europejskim poziomie opartym w pełni na reprezentantach kilku krajów .