Poznaj nasze kierunki studiów

Dzień Otwarty 2018 z piękną pogodą i licznymi atrakcjami…

Data utworzenia: 10 kwietnia 2018r.

Dzień Otwarty 2018 z piękną pogodą i licznymi atrakcjami…

W dniu wczorajszym tj. 9 kwietnia 2018 r. Dział Promocji  Państwowej  Wyższej  Szkoły Zawodowej  im. rtm. Witolda Pileckiego  zorganizował Dzień Otwarty, na który licznie przybyli  uczniowie  zainteresowani rozpoczęciem studiów w oświęcimskiej Alma Mater.

Dla wszystkich przybyłych osób przygotowano bogaty program składający się z wykładów, pokazów, seminarium naukowego pn. „Lokalny, regionalny i międzynarodowy wymiar polityki bezpieczeństwa”,  festiwalu filmowego ” WatchDocs- Prawa człowieka w filmie”, czy prezentacji kół naukowych i sekcji, działających przy Samorządzie studenckim.

W wydarzeniu  z ramienia Uczelni udział wzięli: JM Rektor prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, Pani Prorektor ds. studentów dr n. o zdr. Sonia Grychtoł, Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych im. Jana Karskiego prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Żarna oraz zastępca Dyrektora Instytutu prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Koźbiał, wykładowcy , a także studenci.

Spotkanie otworzył JM Rektor prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, który opowiedział o historii powstania uczelni, o ofercie dydaktycznej i zaletach studiowania w PWSZ w Oświęcimiu. Następnie  Pan Rektor przybliżył postać patrona naszej Uczelni rotmistrza Witolda Pileckiego, zwracając w szczególny sposób uwagę na jego bohaterskie czyny, czy ogromną odwagę w walce o wolność i niepodległość.

Głos zabrał również Przewodniczący Samorządu studenckiego Pan  Mateusz Ostrowski. Jak powiedział: „Warto studiować w PWSZ w Oświęcimiu, ponieważ Uczelnia umożliwia rozwój osobisty,  pogłębianie swoich zainteresowań i pasji.(…)Gdybym miał podjąć jeszcze  raz decyzję, czy rozpocząć studia w tejże Uczelni, na pewno zrobiłbym to ponownie.”

Po oficjalnej części nasi studenci z kierunku Pedagogika oprowadzili przyszłych kandydatów na studia po terenie naszej Alma Mater, pokazując pracownie i sale wykładowe, a także ciekawe, historyczne miejsca, które warto zobaczyć.

Głównym punktem Dnia Otwartego, wzbudzającym największe zainteresowanie,  był pokaz ratownictwa medycznego, podczas którego przedstawiono symulację  ratowania  poszkodowanych w wyniku  strzelaniny.

Następnie odbyły się wykłady m.in. o tym, dlaczego warto mieć pasję, o własnościach liczb oraz o  tym, ile wiedzą o nas komputery.  Uczniowie szkół średnich mogli również sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy interaktywnej, czy grze strategicznej „Pole naftowe”.

Na zwiedzających czekały ponadto prezentacje kół naukowych, sekcji e-sportowej, a osoby zainteresowane  prawami człowieka, mogły obejrzeć poruszające filmy podczas festiwalu WatchDOCS – Prawa człowieka w filmie.

Przez cały czas  wydarzenia Dział Promocji oraz  Dział Nauczania i spraw studenckich odpowiadały na pytania dotyczące  warunków rekrutacji i zasad studiowania w naszej Uczelni.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie Dnia Otwartego, w szczególności dla studentów, a także wykładowców, którzy przygotowali interesujące wykłady i pokazy.