Poznaj nasze kierunki studiów

Dziewiąty zjazd uczestników projektu Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy już za nami

Data utworzenia: 28 maja 2019r.

Dziewiąty zjazd uczestników projektu Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy już za nami

W sobotę 25-go maja br., w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, odbył się dziewiąty zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Dzieci i młodzież zostały podzielone na sześć grup, w trzech przedziałach wiekowych.

Każda grupa zrealizowała dwa tematy. Najmłodsze grupy (6-9 lat) brały udział w zajęciach o historii pieniądza oraz uczyli się co to znaczy oszczędzać. Na drugich zajęciach zapoznali się z podstawami kodowania obrazów w Edumatrix.

Grupy wiekowe 10-12 lat uczestniczyły w zajęciach twórczych z wykorzystaniem pedagogiki zabawy. Modelowali balony oraz tworzyli ogromnych rozmiarów bańki mydlane. Ponadto wzięli udział w zajęciach na temat zasad dobrego zachowania i etykiety – jako sztuki życia.

Najstarsi uczestnicy (13-16 lat) indywidualnie i grupowo zmagali się z zadaniami logicznymi przy użyciu Lego Education Smart Kit. Uczestniczyli także w zajęciach z języka angielskiego, na których rozmawiali na temat ciekawostek językowych oraz zaskakujących faktów o jedzeniu. Słuchali także i uzupełniali zagadki o popularnym utworze muzycznym – lemon tree.

Rodzice również mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach na temat konsekwencji zdrowotnych stresu oraz wpływu stresu na pracę.

Kolejne spotkanie w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbędzie się w sobotę 8-go czerwca br., na które już serdecznie zapraszamy!

Kalendarz wszystkich spotkań w CYKLU I jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/uczelnia/fundusze-unijne/oswiecimski-uniwersytet-mlodego-odkrywcy/terminy-spotkan/