Poznaj nasze kierunki studiów

Dziś obchodzimy Święto Uczelni

Data utworzenia: 25 maja 2021r.

Dziś obchodzimy Święto Uczelni

Dziś, 25 maja 2021 r.  już po raz kolejny obchodzimy Święto Uczelni.

Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ przypada w rocznicę śmierci Patrona oświęcimskiej Alma Mater – Rotmistrza Witolda Pileckiego – polskiego bohatera narodowego, wzoru patrioty, heroizmu i niezłomności.

W związku z panującymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, uroczystość będzie miała charakter indywidualny, dlatego też kwiaty pod pomnikiem Rotmistrza Pileckiego w imieniu całej społeczności akademickiej złoży JM Rektor wraz z reprezentacją Uczelni.

Następnie zapraszamy wszystkich Państwa do uczestniczenia w transmisji online na naszym profilu Facebookowym, podczas której nastąpi przemowa Pani Rektor prof. Soni Grychtoł oraz  oficjalne odsłonięcie przygotowanej przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich wystawy Mieczysława Kościelniaka – artysty malarza, grafika, ilustratora książek i czasopism, więźnia KL Auschwitz, uczestnika  obozowej konspiracji, członka Związku Walki Zbrojnej, a po wojnie  współpracownika Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce i współtwórcę Muzeum w Oświęcimiu.

 

W ramach Święta Uczelni, w związku z przypadającą na ten dzień rocznicą śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego odbędzie się również prelekcja pt. „Witold Pilecki – bohater, idol, autorytet”, którą poprowadzi dr Krzysztof Małysa – nauczyciel akademicki w Instytucie Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego. Zapraszamy do jej wysłuchania o godz. 15.00 za pośrednictwem kanału YouTube lub portalu Facebook.

 

Serdecznie zapraszamy!