Poznaj nasze kierunki studiów

Festiwal Zawodów 2022 za nami!

Data utworzenia: 2 maja 2022r.

Festiwal Zawodów 2022 za nami!

W dniach 26 – 27 kwietnia 2022 r. przedstawiciele Instytutu Nauk o Zdrowiu wzięli udział w organizowanym w Tauron Arena w Krakowie Festiwalu Zawodów 2022, gdzie w ramach strefy medycznej prezentowali tajniki zawodów medycznych, m.in. ratownika medycznego, pielęgniarki, czy dietetyka.

 

Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Wydarzenie to stało się od kilku lat bardzo ważnym miejscem dla uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy stoją przed wyborem swojej dalszej drogi edukacyjnej.  Dzięki Festiwalowi młodzi ludzie mogą zobaczyć jak wygląda praca w poszczególnych zawodach i jakie trzeba posiadać predyspozycje, aby pracować na danym stanowisku pracy.

 

Nasza Uczelnia już po raz drugi uczestniczyła w tym niezwykle ważnym przedsięwzięciu, podczas którego pracownicy i studenci Instytutu Nauk o Zdrowiu prezentowali sprzęt wykorzystywany podczas zajęć na kierunkach: ratownictwo medyczne, czy pielęgniarstwo, a także wykonywali scenki z zakresu pierwszej pomocy, czy też udzielali porad dietetycznych.

Całej delegacji, która uczestniczyła w Festiwalu Zawodów składamy gorące podziękowania za promocję Uczelni oraz oferowanych kierunków kształcenia.

Relacja audio-wideo z wydarzenia dostępna jest na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=a8EesWQe0sY