Poznaj nasze kierunki studiów

Gala Nauki Polskiej z udziałem Rektora naszej Uczelni

Data utworzenia: 25 lutego 2020r.

Gala Nauki Polskiej z udziałem Rektora naszej Uczelni

W środę 19 lutego 2020 roku, z okazji obchodzonego po raz pierwszy święta państwowego – Dnia Nauki Polskiej, w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, odbyła się uroczysta Gala Nauki Polskiej. Zarówno data nowego święta, jak i uroczystości nie jest przypadkowa, ponieważ została ustalona na dzień urodzin wielkiego polskiego uczonego Mikołaja Kopernika.

W trakcie uroczystej Gali zostały wręczone nagrody Premiera oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które otrzymało aż 138 naukowców. Wśród wyróżnionych do otrzymania nagrody Ministra znalazł się także JM Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu prof. dr hab. Witold Stankowski. Nagroda ta przyznawana jest w 5 kategoriach dotyczących szczególnych osiągnięć w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku.

Podczas uroczystości  JM Rektor  naszej Uczelni reprezentował, jako Przewodniczący Konferencji Publicznych Uczelni Zawodowych, środowisko uczelni zawodowych.