Poznaj nasze kierunki studiów

Gala wręczenia nagród laureatom konkursu „Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny” już za nami!

Data utworzenia: 22 czerwca 2022r.

Wszyscy uczestnicy Gali pozuja do zdjęcia w Auli pomiędzy siedzeniami

W dniu 21 czerwca 2022 r. w naszej Uczelni odbyło się podsumowanie V już edycji konkursu pn. „Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny”. Uroczystość rozpoczął Prorektor ds. Studenckich i Promocji Pan dr Radosław Folga , który pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dobrze wykonanych prac plastycznych, multimedialnych i literackich. Dodatkowo wspomniał także o historii naszych budynków, a także podkreślił, że słowo „niezłomny”, którym jest określany bohater naszego konkursu – Rotmistrz Pilecki jest jakże aktualne i ważne, nawet w obecnych czasach.

Kolejnym punktem Gali  było rozdanie nagród i dyplomów dla laureatów konkursu oraz podziękowań dla nauczycieli nadzorujących prace uczniów.

Następnie wszyscy zgromadzeni w Audytorium im. Kazimierza Piechowskiego wysłuchali niezwykle ciekawej prelekcji pt.” Witold Pilecki – nie tylko Rotmistrz” przedstawiającej lata młodzieńcze oraz życie rodzinne Pileckiego, którą przygotowała Kierownik Działu Historyczno-Edukacyjnego Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Pani Karolina Kolbuszewska.

Po zakończeniu części oficjalnej spotkania, uczestnicy wydarzenia zwiedzili Uczelnię i Centrum Symulacji Medycznej, a także wzięli udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję zajęciach. Uczniowie sprawdzili swoje logiczne myślenie podczas warsztatów z klockami LEGO SMART, a opiekunowie wcielili się w rolę przedsiębiorców podczas gry „Australijskie diamenty”, która prowadzona była w naszej Uczelni w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2022.


Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a  laureatom serdecznie gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy jeszcze raz nazwiska zwycięzców:


Wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy już teraz do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. Szczegółowe informacje będą dostępne na naszej stronie internetowej na początku 2023 roku.
Zapraszamy!

Galeria zdjęć dostępna jest na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/MUPOswiecim/photos/pcb.5488693707860742/5488686794528100/