Poznaj nasze kierunki studiów

Gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Grojcu w ramach akcji ,,Dni przedsiębiorczości”

Data utworzenia: 8 maja 2023r.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Grojca na warsztatach w auli

W środę, 19 kwietnia 2023 r. odbyły się warsztaty ekonomiczne dla uczniów klas trzecich i szóstych Szkoły Podstawowej w Grojcu, zorganizowane przez Zakład Zarządzania i Finansów Instytutu Nauk o Ekonomii i Bezpieczeństwie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

Uczniowie klas młodszych wraz z nauczycielami wzięli udział w warsztatach pt. „Od marketingu do merchandisingu”, prowadzonych przez Panią dr Justynę Dąbrowską. Starsi uczniowie natomiast mogli poczuć się jak prawdziwi przedsiębiorcy prowadząc rozgrywkę w grze ekonomicznej „Szkoła Biznesu – przedsiębiorczość w praktyce” pod czujnym okiem mgr Joanny Miłoń oraz dr inż. Sylwii Kołakowskiej.

Wszyscy uczniowie za ogromne zaangażowanie w warsztatach zostali nagrodzeni dyplomami.

Dodatkowo ze względu na szczególną datę wizyty – 19 kwietnia 2023 r. – 80. rocznicę Powstania w getcie warszawskim – uczniowie odwiedzili znaczące miejsca historyczne naszej Uczelni, m.in. pomnik patrona Uczelni, odnowioną rampę kolejową oraz miejsce odnalezienia listu w butelce, który zawierał wypisane ołówkiem nazwiska siedmiu więźniów KL Auschwitz.