Poznaj nasze kierunki studiów

Gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini

Data utworzenia: 6 czerwca 2022r.

Uczniowie oraz nasi studenci i opiekunowie pozują do zdjęcia przed budynkiem Uczelni

Instytut Nauk o Zdrowiu pod kierunkiem dr inż. Anny Kościej oraz mgr inż. Anny Malarek wraz ze studentami II roku kierunku Dietetyka zorganizował spotkanie z uczniami klasy 3EG oraz 2G o profilu technik Żywienia i usług gastronomicznych ze specjalnością dietetyka i fitness z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

Podczas wizyty studyjnej uczniowie wraz z Panem mgr Dariuszem Łętowskim i Panem Krzysztofem Woźniakiem wzięli udział w zajęciach z zakresu dietetyki, anatomii człowieka, a także w warsztatach kulinarnych oraz wykładzie „KETO DIETA – Czy na pewno dla każdego?”. Ponadto wzięli również udział w pokazie pierwszej pomocy medycznej przeprowadzonym przez studentów kierunku Ratownictwo medyczne pod opieką dr Dominika Gałuszki.

Dzięki zorganizowanym warsztatom uczniowie ZSECH mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę z zakresu prawidłowego żywienia i dietetyki, poznać działanie analizatora składu masy ciała i wykonać pomiary antropometryczne z udziałem studentów, a także zgłębić anatomię człowieka na stole anatomicznym zaprezentowanym Przez Panią mgr Katarzynę Spachowską.


Spotkanie uczniów z Instytutem Nauk o Zdrowiu zorganizowane było w ramach podpisanego niedawno porozumienie o współpracy między MUP w Oświęcimiu, a Zespołem Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

Tym samym uczniowie, którzy interesują się zagadnieniami związanymi ze zdrowiem i chcą wiązać swoją przyszłość z dietetyką, mogą już w szkole średniej nabywać podstawową wiedzę i umiejętności dzięki takim spotkaniom.