Poznaj nasze kierunki studiów

II edycja Małopolskich ferii z 11MBOT

Data utworzenia: 19 października 2022r.

II edycja Małopolskich ferii z 11MBOT

Szanowni Państwo,

w imieniu 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Ferie z WOT”, dzięki któremu w szczególności uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci oraz nauczyciele będą mogli odbyć 16-dniowe szkolenie podstawowe w dwóch częściach, a następnie wstąpić w szeregi 11MBOT.

Część PIERWSZA szkolenia odbędzie się w weekend 10–11.12.2022 r. następnie część DRUGA odbywać się będzie w dniach 29.01- 11.02.2023 r. – w okresie trwającej w Małopolsce przerwy międzysemestralnej.

Szkolenie podstawowe w Małopolsce w ramach II edycji „Ferie z WOT”, zakończy się 11 lutego uroczystą przysięgą wojskową.

Dopasowanie terminu szkolenia do przerwy w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w Wojskach Obrony Terytorialnej. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy zrealizują podczas jednego weekendu grudnia i ferii zimowych. To jednak dopiero początek drogi. Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok). W tym czasie żołnierze OT podnoszą swoje umiejętności w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych najczęściej w dni wolne od pracy w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.

Żeby podjąć wyzwanie i zostać małopolskim terytorialsem wystarczy wejść na stronę: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ lub udać się osobiście do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji (dawne WKU).

Ferie z 11MBOT (PDF)