Poznaj nasze kierunki studiów

III konferencja naukowa „Zdrowie psychiczne – wspólny temat”

Data utworzenia: 6 grudnia 2021r.

III konferencja naukowa „Zdrowie psychiczne – wspólny temat”

W dniu 2 grudnia 2021 r.  w murach naszej Uczelni odbyła się  III konferencja naukowa „Zdrowie psychiczne – wspólny temat”.

Gości zaproszonych na konferencję, wśród których byli m.in. starosta Andrzej Skrzypiński, powitała dr Katarzyna Wadoń-Kasprzak, prorektor ds. nauczania i rozwoju w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Podczas wydarzenia zostało poruszonych wiele tematów związanych ze zdrowiem, a zwłaszcza zdrowiem psychicznym.

O problemach zdrowotnych dzieci po chorobie COVID-19 mówiła dr n.med. Anita Kocięba-Łaciak, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Instytutu Nauk o Zdrowiu Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu.

Agnieszka Pawełko, specjalistka pielęgniarstwa pediatrycznego i psychiatrycznego pracująca na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w szpitalu w Bielsku-Białej wygłosiła wykład pt. „Młodociany pacjent z zaburzeniami psychicznymi w okresie pandemii”.

O korzeniach depresji mówił Tomasz Orłowski, psycholog Oddziału Dziennego Psychiatrycznego w Oświęcimiu. Z kolei dr Anna Kościej, kierownik Zakładu Dietetyki MUP wygłosiła wykład „Żywienie w czasie pandemii – zwiększ swoją odporność”.

Po wysłuchaniu wykładów goście uczestniczyli w warsztatach „Psychiatria dzieci i młodzieży w pytaniach i odpowiedziach” (prowadząca Agnieszka Pawełko) oraz „Komunikacja z trudnym pacjentem” (prowadząca Marta Małocha, psycholog Oddziału Dziennego Psychiatrycznego w Oświęcimiu i Fundacja PrzytulJA).

Organizatorami konferencji byli: Powiat Oświęcimski, Instytut Nauk o Zdrowiu Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu oraz Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach. Partnerami – Oddział Psychosomatyki i Psychiatrii Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

 

 

Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/MUPOswiecim/photos/