Poznaj nasze kierunki studiów

Juwenalia oświęcimskie 2024 za nami!

Data utworzenia: 27 maja 2024r.

Studenci, władze Uczelni oraz Prezydent Miasta Oświęcim pozują wspólnie do zdjęcia z kluczem do bram Miasta

Tegoroczne święto studentów odbyło się 24 maja 2024 r. na Bulwarach oświęcimskich nad rzeką Sołą i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów i młodzieży oraz mieszkańców Oświęcimia, którzy wspólnie bawili się przy dźwiękach dobrej muzyki.

Tradycyjnie oficjalną część Juwenaliów swoim przemówieniem otwarła Pani Rektor dr Sonia Grychtoł, prof. MUP oraz Prezydent Miasta Oświęcim Pan Janusz Chwierut, którzy życzyli wszystkim obecnym dobrej zabawy. Ponadto Prezydent Miasta przekazał na ręce studentów klucz do bramy Miasta.

W ramach tegorocznych Juwenaliów o niezapomniane muzyczne doznania zadbały takie gwiazdy, jak:

Jednak to nie wszystkie atrakcje, które zostały zaplanowane na ten dzień. Na scenie wystąpili także niesamowici tancerze z eMotion Dance Academy. Na studentów i młodzież czekały również shoty witaminowe przygotowane przez studentów z kierunku Dietetyka, wata cukrowa od Instytutu Nauk o Ekonomii i Bezpieczeństwie oraz przekąski serwowane przez wykładowczynie z Instytutu Nauk Inżynieryjno-Technicznych. Dodatkowo specjalnie dla uczestników wydarzenia zawodnicy Lacrosse Club Spartans Oświęcim przygotowali strefę sportową, a w ramach Food Festu można było skosztować potraw z całego świata. Ponadto na przybyłych czekała cała masa voucherów, wejściówek i biletów, które były rozdawane podczas imprezy.

Warto wspomnieć, że tegoroczne Juwenalia poprowadziły Kasia i Ewa Goławskie.


Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu Pani dr Sonia Grychtoł, prof. MUP oraz Prezydent Miasta Oświęcim Pan Janusz Chwierut.

Organizatorzy imprezy:
Patronaty medialne:
Sponsorzy:

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w organizację Juwenaliów 2024, w szczególności Wydziałowi Promocji Miasta Oświęcim, Samorządowi studenckiemu oraz wszystkim sponsorom. Ponadto dziękujemy wszystkim studentom, pracownikom obsługi i administracji, którzy poświecili swój czas, by wspólnie przygotować teren imprezy, a także nauczycielom akademickim i studentom, którzy ochoczo prezentowali swoje kierunki obsługując stoiska w ramach miasteczka studenckiego. Dziękujemy również Agencji Ochrony VIP PATROL s.c. za profesjonalne zabezpieczenie imprezy, a także śląskiemu WOPR, OSP Jawiszowice, OSP Brzeszcze oraz ATMA Rescuers.


Fotorelacja dostępna jest na Facebooku Uczelni:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=853617780117390&set=pcb.853632143449287

Studenci, pani Rektor oraz Prezydent przemawiają ze sceny Zdjęcie sceny na której występuje artysta ZBUKU Zdjęcie widowni i sceny na której występuje ANA SZEN z gośćmi Zdjęcie sceny na której występuje MEZO i JULIA MRÓZ Prowadzące Kasia i Ewa przemawiają ze sceny