Już w najbliższą sobotę kolejny 11 zjazd uczestników Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy
Data utworzenia: 23 września 2020r.
W sobotę 26 września odbędzie się jedenasty w cyklu II zjazd uczestników projektu Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy.
Spotkania dla wszystkich grup wiekowych rozpoczną się o 9.30 i skończą o 13.00 w budynku Collegium Primum w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu przy ulicy M. Kolbego 8 w Oświęcimiu.
W związku z zagrożeniem Covid-19 zajęcia odbędą się z zachowaniem wymaganych przez Sanepid środków ostrożności. Prosimy o przestrzeganie zasad uczestnictwa w zajęciach w ramach projektu OUMO (wymienione poniżej), zapoznanie się z nowym regulaminem, oraz wypełnienie dodatkowych dokumentów niezbędnych do kontynuacji Projektu (w załącznikach poniżej).
Zajęcia będą trać w dwóch blokach po półtorej godziny. Przerwy odbywać się będą rotacyjnie.
Każda z grup zrealizuje tego dnia dwa tematy. Harmonogram spotkań dla wszystkich grup:
Tematy dla grup 6-9:
- Produkt i jego cykl życia – rewitalizacja poprzez innowacje
- Planeta tancerzy – zajęcia muzyczno-rytmiczne
Tematy dla grup 10-12 (ze względu na korzystanie z materiałów dydaktycznych, uczestnicy grupy niebieskiej 26.09 odbędą 4 h zajęć z robotyki, uczestnicy grupy zielonej odbędą 4 h godziny zajęć z programowania).
Grupa niebieska:
- Budujemy i programujemy elektroniczne zwierzaki. Jak zaprogramować warunek i działanie w pętli? – zajęcia z robotyki
- Bieg z przeszkodami. Dlaczego proste przeszkody są dla robota trudne? – zajęcia z robotyki
Grupa zielona:
- Pętle i warianty sterowania programem w Edumatrix – zajęcia z programowania
- Zaawansowane sterowanie programem w Edumatrix – zajęcia z programowania
Tematy dla grup 13-16:
- The world around me and beyond – zajęcia z języka angielskiego
- Warsztaty mydlane z wykorzystaniem elementów terapii sensorycznej – zajęcia kreatywne
Zakwalifikowani rodzice/opiekunowie prawni zapoznają się z następującą tematyką:
- Co to jest zdrowie? Modele zdrowia.
- Czy warto promować zdrowie?
Zaktualizowany kalendarz spotkań w CYKLU II jest umieszczony na stronie Uczelni: https://uczelniaoswiecim.edu.pl/nowy-harmonogram-spotkan-ii-cykl/
Prosimy Rodziców/Opiekunów Prawnych o punktualne przybycie oraz odebranie dzieci. Nieobecność Uczestników prosimy zgłaszać na adres mlody.odkrywca@uczelniaoswiecim.edu.pl
Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę 10 października 2020.
Zasady uczestnictwa w zajęciach w ramach Projektu OUMO
- W zajęciach stacjonarnych w ramach projektu OUMO mogą brać udział uczestnicy bez objawów chorobowych, sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w kwarantannie lub w izolacji domowej.
- Uczestnicy projektu są zobowiązani do wchodzenia na teren budynku wskazanym dla każdej grupy wiekowej wejściem. Uczelnia udostępni trzy osobne wejścia.
- Przy wejściu należy zdezynfekować ręce środkami odkażającymi dostępnymi na Uczelni.
- Na terenie Uczelni dostępne będą plakaty prezentujące prawidłowe mycie i dezynfekcję rąk.
- Każdy uczestnik ma obowiązek noszenia maseczki do momentu wejścia do sali.
- Zaleca się aby rodzic /opiekun prawny nie przebywał na terenie placówki jeśli nie jest uczestnikiem projektu. Wejście rodzica/opiekuna prawnego jest możliwe w uzasadnionych przypadkach. Na terenie placówki dozwolone jest krótkie przebywanie jednego z rodziców/opiekunów, który ma obowiązek nosić maseczkę i zdezynfekować dłonie.
- Zajęcia dla dzieci odbywają się w grupach liczących ok 12.osób, z zachowaniem zalecanej przez Sanepid odległości pomiędzy uczestnikami.
- Zajęcia dla rodziców/opiekunów prawnych odbywają się w salach wykładowych, z zachowaniem zalecanej przez Sanepid odległości pomiędzy uczestnikami.
- Grupy nie będą spotykały się na przerwach. Przerwy będą odbywać się rotacyjnie w wyznaczonych strefach, z możliwością pozostania w sali.
- Catering będzie pakowany do indywidualnych torebek spożywczych i rozdawany w sali.
- Uczestnicy nie będą zmieniać sali.
- W przypadku korzystania z materiałów dydaktycznych jak np. klocki lego We-Do, Edumatrix, itd. Uczelnia udostępni jeden zestaw klocków na osobę, bez możliwości wymiany/podziału.
- Po zakończeniu zajęć pomieszczenia będą czyszczone i dezynfekowane przez wyznaczonych pracowników obsługi.
- Uczestnik, u którego wystąpi temperatura, bądź inne objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, jest natychmiastowo izolowany, a rodzic/opiekun prawny informowany o stanie zdrowia dziecka.
- W przypadku kiedy rodzic/opiekun prawny nie wyraża zgody na udział w zajęciach z powodu zagrożenia Covid-19, uczestnik czy domownicy są w kwarantannie lub izolacji domowej, bądź jest nieobecny z innych niezależnych przyczyn, istnieje możliwość nadrobienia materiału w formie elektronicznej.
- W przypadku nieobecności uczestnika w zajęciach stacjonarnych, materiały z zajęć będą, każdorazowo po zajęciach, przesyłane na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres mailowy. Uczestnik ma obowiązek zapoznać się z materiałami, wypełnić testy przyrostu wiedzy i do dwóch tygodni po zajęciach odesłać je, zgodnie z instrukcją zawartą w korespondencji mailowej.