Poznaj nasze kierunki studiów

Kolejna zrealizowana praktyka w Niemczech w ramach programu Erasmus+

Data utworzenia: 27 maja 2019r.

Kolejna zrealizowana praktyka w Niemczech w ramach programu Erasmus+

Szymon Placek – student I roku na kierunku Filologia, specjalność: Filologia germańska z językiem  angielskim wyjechał w roku akademickim 2018/19 na praktykę studencką, którą realizował w Hotelu Freizeit In w Getyndze (Niemcy) w ramach programu Erasmus+.


Jestem studentem I na kierunku Filologia, specjalność Filologia germańska z językiem angielskim. Przez trzy miesiące odbywałem praktykę w hotelu „Freizeit In” w Getyndze w Niemczech – w ramach programu Erasmus+. Pracowałem w dziale „Veranstaltung”, który był odpowiedzialny za przygotowanie sal konferencyjnych dla gości oraz za zapewnienie kompleksowej obsługi związanej z organizowanymi w hotelu wydarzeniami. Personel działu odpowiedzialnego za obsługę sal konferencyjnych stanowił międzynarodowy zespół ludzi, od których miałem okazję wiele się nauczyć. W pracy spotkałem się z ciepłym przyjęciem, zapewniono mi zakwaterowanie i wyżywienie oraz przygotowano mój plan pracy w taki sposób, bym mógł nie tylko uczyć się zawodu i podnosić swoje kompetencje językowe, ale także abym mógł zwiedzić Getyngę i okolice.

Na praktykę wyjechałem, aby przede wszystkim poprawić moje umiejętności językowe i poznać kulturę Niemiec, jak również aby zobaczyć jak wygląda praca w dużym hotelu. W pracy poznałem wiele ciekawych osób, które zawsze były dla mnie miłe, tolerancyjne i z chęcią wyciągały pomocną dłoń. Z wyjazdu jestem bardzo zadowolony, a hotel „Freizeit In” mogę polecić jako świetne miejsce praktyk, dla osób które tak jak ja – są zainteresowani językiem i kulturą Niemiec.