Poznaj nasze kierunki studiów

Kolejne 22,5 mln złotych dla naszej Uczelni!

Data utworzenia: 2 kwietnia 2019r.

Kolejne 22,5 mln złotych dla naszej Uczelni!

Dzień 1 kwietnia 2019 r. na długo zapisze się na kartach historii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć znamienite osoby – Wiceprezesa Rady Ministrów,  Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pana Jarosława Gowina oraz Minister Przedsiębiorczości i Technologii Panią Jadwigę Emilewicz.

Była to niezwykle ważna wizyta, ponieważ  podczas zwołanej w tym dniu konferencji prasowej z udziałem Pani Minister, Pana Premiera, Pana Wicewojewody Małopolski Zbigniewa Starca oraz Władz Uczelni  na ręce JM Rektora prof. zw. dr. hab. Witolda Stankowskiego, Pan Premier Jarosław Gowin przekazał Uczelni czek na kwotę aż 22.5 mln zł!

Środki przekazane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozwolą kontynuować kolejny etap inwestycji polegającej  na adaptacji historycznego, największego budynku znajdującego się na terenie kampusu Uczelni na potrzeby kształcenia praktycznego, w szczególności Centrum Kształcenia Inżynieryjnego oraz Centrum Kształcenia Medycznego, wyspecjalizowanych laboratoriów, nowoczesnych pracowni, a także biblioteki akademickiej.

Podczas spotkania również Pani Minister Jadwiga Emilewicz wręczyła czek opiewający na kwotę 1 mln złotych, który nasza Uczelnia otrzymała w związku z przedsięwzięciem „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości w 2019 r.”

Pozyskane środki PWSZ w Oświęcimiu przeznaczy na zakup pomocy dydaktycznych oraz rozwój kształcenia praktycznego studentów.

Jak napisała Wiceprezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło w liście odczytanym przez Pana Wicewojewodę Małopolski: „Zastrzyk finansowy umożliwi powstanie nowych kierunków studiów. Wierzę, że wielu absolwentów nowych specjalizacji znajdzie zatrudnienie w instytucjach zlokalizowanych właśnie w tym regionie. To z kolei pozwoli na transfer wiedzy, doświadczenia i umiejętności do otoczenia, pozwoli rozwijać się społeczności i przyniesie wiele innych korzyści.”

Na zakończenie wizyty społeczność akademicka wraz z Panem Ministrem i Panią Minister złożyła kwiaty pod pomnikiem patrona Uczelni, rotmistrza Witolda Pileckiego.

Składamy serdeczne podziękowania rządowi Pana Premiera Mateusza Morawieckiego za tak wielką pomoc i zaangażowanie w rozwój naszej oświęcimskiej  Uczelni.

autor zdjęć: dr Tomasz Iwański