Poznaj nasze kierunki studiów

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wykład Pani Prorektor ds. studentów dr n. o zdr. Soni Grychtoł pt.: „Stać nas na zdrowie!”już za nami

Data utworzenia: 19 stycznia 2018r.

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wykład Pani Prorektor ds. studentów dr n. o zdr. Soni Grychtoł pt.: „Stać nas na zdrowie!”już za nami

W dniu 8 stycznia 2018 roku w ramach cyklicznych spotkań studentów Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w naszej Uczelni odbył się wykład Pani Prorektor ds. studentów dr n. o zdr. Soni Grychtoł pt: „Stać nas na zdrowie!”.

W trakcie spotkania uczestnicy zostali zapoznani z treściami dotyczącymi  wiedzy o przyczynach chorób, odkryciach naukowych rozwoju medycyny i zdrowia publicznego, początkach zorganizowanej ochrony zdrowia oraz o współczesnych problemach zdrowotnych społeczeństwa.

Uwieńczeniem prelekcji była ożywiona dyskusja, w której poruszono zagadnienia dotyczące m. in. niskiej świadomości społeczeństwa na temat zachowań prozdrowotnych, chorób cywilizacyjnych, a także opinii o aktualnych problemach systemu opieki medycznej.

Organizatorzy spotkania – Dariusz Łowczynowski student Pracy Socjalnej oraz Daniel Ślagor student Pielęgniarstwa II stopnia, serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom wykładu za ich obecność i czynny udział w dyskusji, a w szczególności Pani Prorektor ds. studentów dr n. o zdr. Soni Grychtoł, odpowiedzialnej za przygotowanie i poprowadzenie wykładu.

 

Autorzy: Dariusz Łowczynowski, Daniel Ślagor

stac nas na zdrowie