Poznaj nasze kierunki studiów

Konferencja Google for Higher Education

Data utworzenia: 24 listopada 2023r.

Logo google for education na czerwonym tle

2 listopada 2023 r. w siedzibie Google Polska Pani mgr inż. Agnieszka Marekwia-Wójcik – nauczyciel akademicki Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych miała przyjemność uczestniczyć w konferencji Google for Higher Education.

Na spotkaniu przedstawiono rozwiązania firmy Google skierowane dla szkolnictwa wyższego – platformę dedykowaną wykładowcom oraz studentom. W ramach współpracy z uczelniami wyższymi firma Google oferuje również szereg szkoleń specjalistycznych, informatycznych oraz oferuje wsparcie techniczne. Jest to ciekawa oferta szczególnie pod względem dydaktycznym, gdyż studenci po ukończeniu takich kursów mają możliwość otrzymania certyfikatów, które są cenione na rynku pracy.

Google to nie tylko poczta i kursy, ale również rozwiązania informatyczne związane ze sztuczną inteligencją. Na konferencji przedstawiono różne aplikacje z AI, które mogą usprawnić proces dydaktyczny realizowany przez wykładowcę.

Konferencja była okazją do omówienia najnowszych zmian w prawie tj. Ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej, która weszła w życie w lipcu tego roku. Pokazano, jak w dzisiejszych czasach bez odpowiedniej wiedzy można stać się ofiarą oszustw elektronicznych.