Konferencja pt.: „Nowoczesne Wojsko Polskie – Szansa na Twój rozwój osobisty i zawodowy”.

Data utworzenia: 12 marca 2024r.

Konferencja pn.: „Nowoczesne Wojsko Polskie – Szansa na Twój rozwój osobisty i zawodowy” w Collegium sub Horologio

W dniu 29 lutego 2024 r. w murach Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu odbyła się konferencja pn.: „Nowoczesne Wojsko Polskie – Szansa na Twój rozwój osobisty i zawodowy”.

W tematykę konferencji wprowadził zaproszonych gości płk Marcin Siudziński, dowódca 11. MBOT, omawiając temat „Roli Wojsk Obrony Terytorialnej w systemie Obronnym Państwa”.

Kolejni prelegenci omówili następujące tematy:

• Ewelina Furgał – „Rola 11. MBOT w systemie Zarządzania Kryzysowego województwa małopolskiego”,
  • mjr Józef Kała, Szef Wydziału Rekrutacji i Promocji – „Legia Akademicka – ochotnicze szkolenie wojskowe dla studentów”,
  • Katarzyna Witkowska, Szef Sekcji Promocji – „Rodzaje ochotniczych form służby wojskowej”,
  • Przedstawiciel 8. Bazy Lotnictwa Transportowego – „Służby medyczne w ratownictwie lotniczym w czasie pokoju i wojny” ,
  • mjr Maciej Michlczyk, Szef Sekcji Wychowawczej 5. Pułku Dowodzenia – „5. Pułk Dowodzenia – prezentacja jednostki wojskowej”.

W konferencji uczestniczyli również uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego z Trzebini im. Batalionu ” Parasol” oraz  Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Ponadto zaprezentowano: punkt promocyjny 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, uzbrojenie żołnierzy WOT, sprzęt kryzysowy, Mobilny Punkt Rekrutacyjny, indywidualne wyposażenie żołnierza Wojska Polskiego (kamizelka taktyczna, spadochron AD 95 i AZ 95).

Zakończenia i podsumowania dokonała dr Katarzyna Kruczek – Kierownik Zakładu Administracji i Bezpieczeństwa Małopolskiej Uczelni państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

Dziękujemy za taki liczny udział w konferencji.

dr Katarzyna Kruczek z żołnierzami Zdjęcie sprzętu wojskowego Uczestnicy konferencji siedzą w rzędach na auli konferencja pn.: „Nowoczesne Wojsko Polskie – Szansa na Twój rozwój osobisty i zawodowy w auli im. Kazimierza Piechowskiego