Poznaj nasze kierunki studiów

Konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”

Data utworzenia: 25 października 2021r.

Konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”

W imieniu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zapraszamy studentów do udziału w konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”, który odbywa się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Celem kampanii jest, aby młode pokolenie zadbało o bezpieczeństwo swoich bliskich seniorów i wyjaśniło im jak działa internet i bankowość elektroniczna oraz jak łatwo można z niej korzystać.

 

Kto może wziąć udział w konkursie

Studenci szkół wyższych, którzy przygotowują jedną pracę indywidualnie lub w zespołach (max. 3 os.) w wybranej kategorii:

  • Film  (max. 3 min., format mp4, avi).
  • Infografika/ materiał multimedialny  (prezentacja PPTX lub ODP lub formaty: PDF, PNG albo JPG).

 

Co trzeba zrobić

Konkurs polega na przygotowaniu pracy – materiału informacyjnego, która przedstawi korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Prace powinny się odnosić się do takich aspektów jak bezpieczeństwo, zdrowie oraz ułatwienia życia codziennego osób starszych.

Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu można znaleźć w regulaminie konkursu  oraz na stronie konkursu https://www.zus.pl/konkursbzb#1

Informacje nt. kampanii można znaleźć na stronie https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-bezpieczny-zdrowy-bezgotowkowy-

 

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 12 listopada 2021 r.


Szczegóły organizacyjne – w skrócie

– wszystkie potrzebne informacje dot. konkursu studenci otrzymają pod adresem: barbara.korpala@zus.pl

– osoby chętne zgłaszają się do konkursu pod wskazanym adresem do 12 listopada br.

– następnie do 10 grudnia br. przekazują przygotowane przez siebie prace – drogą elektroniczną lub do oddziału ZUS w Chrzanowie lub inspektoratów w Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej lub w Wadowicach.

 

– konkurs rozstrzygany jest w II etapach:

  • I etap – w oddziale ZUS w Chrzanowie wybierane jest 5 prac z każdej kategorii, które zostaną przekazane do centrali ZUS

(autorzy tych prac otrzymują upominek promujący ubezpieczenia społeczne),

  • II etap – centralny, ogólnopolski – komisja przyznaje od I do III miejsca w każdej kategorii

(autorzy zwycięskich prac otrzymują w zależności od zajętego miejsca nagrody rzeczowe o wartości: łącznie do 1000 zł za I miejsce, łącznie do 700 zł za zajęcie II miejsca, łącznie do 500 zł za zajęcie III miejsca. Wartość nagrody za zajęcie danego miejsca jest stała i niezależna od tego czy praca była przygotowywana indywidualnie czy zespołowo).

 

Zapraszamy do udziału!

Plakat konkurs BZB plus (pdf)

ulotka (pdf)