Poznaj nasze kierunki studiów

Małopolska Uczelnia Państwowa nową siedzibą Instytutu na Rzecz Zapobiegania Zbrodniom Ludobójstwa i Masowym Aktom Okrucieństwa

Data utworzenia: 4 kwietnia 2023r.

Pani Rektor dr Sonia Grychtoł,, i Pani Małgorzata Waligóra, Dyrektor do spraw Polski Podpisanie umowy najmu w Collegium Inventorum

Instytut Auschwitz na Rzecz Zapobiegania Zbrodniom Ludobójstwa i Masowym Aktom Okrucieństwa będzie miał swoją siedzibę w nowym budynku naszej Uczelni – Collegium Inventorum.

Umowa została zawarta w dniu 30 marca 2023 r. pomiędzy Panią Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu dr Sonią Grychtoł, prof. MUP a Panią Małgorzatą Waligórą, Dyrektorem do spraw Polski.


Instytut Auschwitz na Rzecz Zapobiegania Zbrodniom Ludobójstwa i Masowym Aktom Okrucieństwa to organizacja, która za pośrednictwem regionalnych i międzynarodowych sieci wspiera państwa w rozwijaniu lub wzmacnianiu polityk i praktyk zapobiegania ludobójstwu i innym masowym okrucieństwom poprzez edukację, szkolenia i pomoc techniczną. To międzynarodowa organizacja non-profit mająca zarejestrowane i prawnie ustanowione biura w pięciu lokalizacjach: New York (USA), Oświęcim (Polska), Bukareszt (Rumunia), Kampala (Uganda), Buenos Aires (Argentyna).