Poznaj nasze kierunki studiów

Nadchodzi Święto Uczelni

Data utworzenia: 17 maja 2021r.

Nadchodzi Święto Uczelni

Już po raz kolejny w dniu 25 maja 2021 r. w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu obchodzić będziemy Święto Uczelni.

Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ przypada w rocznicę śmierci Patrona oświęcimskiej Alma Mater – Rotmistrza Witolda Pileckiego – polskiego bohatera narodowego, wzoru patrioty, heroizmu i niezłomności.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12:00 złożeniem przez Władze Uczelni kwiatów pod pomnikiem Rotmistrza, na dziedzińcu Uczelni.

Następnie JM Rektor MUP Oświęcim dr Sonia Grychtoł, prof. MUP wygłosi przemówienie, po którym nastąpi oficjalne odsłonięcie przygotowanej przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich wystawy Mieczysława Kościelniaka – artysty malarza, grafika, ilustratora książek i czasopism, więźnia KL Auschwitz, uczestnika  obozowej konspiracji, członka Związku Walki Zbrojnej, a po wojnie  współpracownika Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce i współtwórcę Muzeum w Oświęcimiu.

W ramach Święta Uczelni, w związku z przypadającą na ten dzień rocznicą śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego odbędzie się również prelekcja pt. „Witold Pilecki – bohater, idol, autorytet”, którą poprowadzi dr Krzysztof Małysa – nauczyciel akademicki w Instytucie Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego.

Ze względu na utrzymujący się w Polsce stan epidemiczny, cała uroczystość będzie miała charakter indywidualny i transmitowania będzie na żywo.

Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce.

Serdecznie zapraszamy!