Poznaj nasze kierunki studiów

Nagroda Dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau dla mgr Doroty Tutki

Data utworzenia: 8 lipca 2024r.

Na zdjęciu mgr Dorota Tutka odbiera nagrodę z rąk Zastepcy Dyrektora PMAB Andrzeja Kacorzyka

W dniu 2 lipca 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau „Gdyby zabrakło dziesięciu…” dla wyróżniających się wolontariuszy, praktykantów i koordynatorów wolontariatu, którzy dzięki swojej pracy oraz zaangażowaniu przyczyniają się do rozpowszechniania wiedzy i pielęgnowania pamięci o Auschwitz.

W gronie laureatów tegorocznej edycji Nagrody znalazła się mgr Dorota Tutka, wykładowca w Instytucie Nauk Humanistycznych i Społecznych, a także wieloletni koordynator ds. praktyk studenckich na kierunku Filologia angielska. W uroczystości uczestniczyła również dr Barbara Poważa-Kurko, kierownik kierunku.

 

Pełna relacja z wydarzenia znajduje się w linku:

https://www.auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/laureaci-nagrody-dla-wolontariuszy-miejsca-pamieci-gdyby-zabraklo-dziesieciu,2514.html

 

Studenci filologii angielskiej bardzo chętnie korzystają z możliwości realizacji praktyk zawodowych w Muzeum, gdyż mogą tam rozwijać swoje umiejętności językowe, spotykając się ze zwiedzającymi i wolontariuszami z całego świata, a także poszerzyć swoją wiedzę historyczną oraz lepiej zrozumieć znaczenie tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka.

Na zdjęciu wszyscy uczestnicy uroczystości stoją na korytarzu PMAB i pozują do zdjęcia. Na zdjęciu Zastępca Dyrektora Muzuem PMAB pan Kaorzyk mówi do mirofonu i stoi przodem do publiczności, a za nim na ścianie wyświetla się slajd z nazwą nagrody. Na zdjęciu pani prowadząca uroczystość stoi przy mikrofonie. Zdjęcie jest zrobione z tyłu zza uczestników, więc na pierwszym planie widać głowy publiczności, którzy słuchają prowadzącej.

Zdjęcia: Marek Lach

 

 

 

Na zdjęciu mgr Dorota Tutka odbiera nagrodę z rąk Zastepcy Dyrektora PMAB Andrzeja Kacorzyka

Zdjęcie: Barbara Poważa-Kurko