Poznaj nasze kierunki studiów

Nagrody w konkursie Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny – rozdane!

Data utworzenia: 5 listopada 2021r.

Uczniowie klas podstawowych i ponadpodstawowych pozują do zdjęcia w Auli im. Kazimierza Piechowskiego

Już po raz 4 w historii oświęcimskiej Uczelni nagrodziliśmy laureatów konkursu „Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezłomny”.

Konkurs na najlepszą pracę plastyczną, literacką i multimedialną skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego celem jest przedstawienie w niebanalny sposób swojego spojrzenia na postać Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Do tegorocznego edycji konkursu zgłoszonych zostało łącznie 160 prac:

  • 46 prezentacji multimedialnych – w tym: 42 prace w kategorii wiekowej – klasy IV – VIII szkoły podstawowej oraz 4 prace w kategorii liceum / technikum
  • 78 prac plastycznych – w tym: 71 prace w kategorii wiekowej – klasy IV – VIII szkoły podstawowej oraz 7 w kategorii liceum / technikum
  • 36 prac literackich – w tym: 27 prace w kategorii wiekowej – klasy IV – VII szkoły podstawowej, a także 9 prac w kategorii – liceum / technikum.

Spośród wszystkich prac, decyzją Komisji Konkursowej wyłoniono łącznie 18 zwycięzców we wszystkich kategoriach, a także wyróżniono 5 prac osób z klas IV – VIII szkoły podstawowej  w kategorii plastycznej i literackiej.

Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek 4 listopada 2021 r. w Auli im. Kazimierza Piechowskiego, na którą licznie przybyli laureaci konkursu i ich rodziny, nauczyciele prowadzący oraz pozostali uczniowie z klas zwycięzców.

Uroczystość połączona była z prelekcją pt. „Witold Pilecki i sztafeta pokoleń” przygotowaną przez nauczyciela akademickiego z Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego Pana mgr Zbigniewa Klimę.

Przybyli goście mieli również możliwość poznania Uczelni i jej historii oraz zwiedzenia najważniejszych miejsc znajdujących się na jej terenie, upamiętniających wydarzenia z II Wojny Światowej.

Obecni na gali goście odwiedzili także nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej.

Wszystkim tegorocznym zwycięzcom oraz nauczycielom prowadzącym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznej edycji konkursu.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana mgr Zbigniewa Klimy za przygotowanie prelekcji na temat Rotmistrza Witolda Pileckiego.

 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z wydarzenia na oficjalnej stronie na Facebooku Uczelni: https://www.facebook.com/MUPOswiecim/posts/4765859143477539