Poznaj nasze kierunki studiów

Nasi studenci i wykładowcy instruktorami Crossmintona

Data utworzenia: 29 grudnia 2021r.

Studenci i wykładowcy trenują crossmintona

W dniu 17 grudnia 2021 roku studenci III roku kierunku Wychowanie Fizyczne: Marcin Klęczar, Tomasz Ćwikła, Dominik Pacyga, Jan Kołodziejczyk, Piotr Siwiec wraz z  wykładowcami Instytutu Nauk o Zdrowiu: mgr Natalią Pawelak i dr. Zbigniewem Pawelakiem wzięli udział w szkoleniu Crossminton Polska.

Celem kursu było zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności gry, metod nauczania podstawowych ćwiczeń, a także poznanie walorów crossmintona, jako idealnej formy ruchu dla osób w każdym wieku.

Zajęcia warsztatowe przeprowadziła dr Lidia Bromirska – Prezes Polskiej Akademii Crossmintona oraz propagator tej niszowej, ale bardzo ciekawej i rozwojowej gry.

Uczestnicy szkolenia uzyskali tytuł Animatora/Instruktora Crossmintona, a nabyte umiejętności i uzyskaną wiedzę mogli sprawdzić już w następnym dniu jako sędziowie, podczas międzynarodowego turnieju ICO Junior Crossminton Polish Open2021, który odbył się na hali sportowej w Brzeszczach, a w którym młodzi i dorośli crossmintoniści stworzyli niesamowite sportowe widowisko.


Crossminton to dynamiczna gra o prostych zasadach, bez specjalnych wymagań oraz ograniczeń co do miejsca i terenu. Dyscyplina ta oferuje solidną porcję radości z ruchu zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy i pozwala doskonalić koordynację ruchową oraz podnosić swoją kondycję.