Poznaj nasze kierunki studiów

Nasi studenci na Wrocławskim Festiwalu Gier Planszowych „Gratislavia”

Data utworzenia: 6 kwietnia 2017r.

Nasi studenci na Wrocławskim Festiwalu Gier Planszowych „Gratislavia”

Dnia 01.04.2017 roku jedenaścioro studentów z naszej Uczelni, członków Akademickiego Koła Gier Strategicznych Gościniec,  uczestniczyło we Wrocławskim Festiwalu Gier Planszowych  „Gratislavia”. Dwudniowe wydarzenie obfitowało w różnorodne rozgrywki między uczestnikami, dzięki czemu nasi studenci nawiązali kontakty z pasjonatami gier oraz przedstawicielami największych wydawnictw gier planszowych w Polsce.

Gratislavia w ciągu 9 lat od momentu  pierwszej edycji stała się  jednym z największych festiwali poświęconych grom planszowym w Polsce. Obecna edycja była już szesnastą, a uczestnicy mogli wybierać z blisko 400 różnych gier dostępnych do wypożyczenia, a także wziąć udział w aż 7 turniejach z nagrodami.

Dla naszych studentów była to przede wszystkim okazja do poznania kulisów funkcjonowania takiego wydarzenia oraz nawiązania nowych kontaktów. AKGS Gościniec w obecnym składzie funkcjonuje niespełna dwa semestry i do tej pory nie wykraczali ze swą działalnością poza sferę lokalną. Członkowie zgrupowania mają zamiar w najbliższej przyszłości zająć się organizacją podobnego wydarzenia  na terenie naszej Uczelni. Przedstawiciele wydawnictw, pytani o sprawę ewentualnej obecności przy okazji takiej inicjatywy, wyrazili swoje zainteresowanie, natomiast organizatorzy Gratislavii- członkowie Stowarzyszenia Klub Koloseum- obiecali swoją merytoryczną pomoc przy organizacji wydarzenia.