Poznaj nasze kierunki studiów

Nasza studentka Kinga Nowak najlepszą Pielęgniarką w całej Polsce!

Data utworzenia: 24 marca 2017r.

Nasza studentka Kinga Nowak najlepszą Pielęgniarką w całej Polsce!

Studentka II roku studiów magisterskich na kierunku Pielęgniarstwo Kinga Nowak została najlepszą Pielęgniarką 2016 roku.

W dniu 23 marca 2017 r. w Teatrze Ateneum w Warszawie odbyła się  XII finałowa Gala Konkursu Pielęgniarka-Pielęgniarz roku 2016 pod hasłem  „Bezpieczna pielęgniarka=bezpieczny pacjent”. Celem konkursu jest promocja zawodu pielęgniarki poprzez wyłonienie liderów  z najlepszym przygotowaniem zawodowym. Spośród  19 zakwalifikowanych finalistów nasza studentka Kinga Nowak  okazała się posiadać najlepszą wiedzę, tym samym eliminując przeciwników i  zajmując pierwsze miejsce na podium.

Poniżej wypowiedź laureatki:

„Swoją historię w pielęgniarstwie rozpoczęłam studiując w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, gdzie w 2014 roku otrzymałam tytuł licencjatu pielęgniarstwa. Obecnie kontynuuję naukę na w/w uczelni na II stopniu kierunku pielęgniarstwa i przygotowuję się do obrony pracy magisterskiej. Swoją wiedzę pielęgniarską pogłębiam również, uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach.

Po otrzymaniu prawa wykonywania zawodu rozpoczęłam pracę na oddziale neurologii z pododdziałem udarowym w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie.

W profesjonalnym wykonywaniu obowiązków pomaga mi wiedza i doświadczenie zdobyte podczas krótkiego, bo 2,5 letniego stażu pracy oraz cenne wskazówki, których udzielają mi koleżanki z oddziału. Jestem osobą komunikatywną, opanowaną, zawsze chętną do pomocy oraz pełną empatii. Praca którą wykonuję daje mi wiele satysfakcji i dzięki niej czuję się spełniona zawodowo. Swój zawód traktuję jak pasję, którą pragnę rozwijać.

W życiu prywatnym jestem osobą otwartą. Czas wolny lubię spędzać w gronie rodziny i przyjaciół. Stres rozładowuję czytając dobrą książkę, bądź też słuchając muzyki. Uwielbiam podróże, poznawać nowe miejsca i ludzi. Staram się optymistycznie patrzeć na świat, a na co dzień kieruję się mottem: „Ciesz się małymi rzeczami, być może któregoś dnia zdasz sobie sprawę, że były to rzeczy wielkie”.

źródło: Kinga Nowak laureatka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2016 – Małopolski Oddział PTP

Składamy serdeczne gratulacje Pani Kindze i  życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

Dowody uznania należą się również studentce Katarzynie Ganobis, która znalazła się w finałowej 19. najlepszych pielęgniarek.