Poznaj nasze kierunki studiów

Niemiecki Federalny Krzyż Zasługi dla naszego wykładowcy dr. Fritza Michlera

Data utworzenia: 16 grudnia 2020r.

Niemiecki Federalny Krzyż Zasługi dla naszego wykładowcy dr. Fritza Michlera

11 grudnia 2020 roku Prezydent Regionu Hannover Hauke Jagau wręczył naszemu pracownikowi z Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych im. Jana Karskiego, Panu dr. Fritzowi Michlerowi Niemiecki Federalny Krzyż Zasługi na Wstędze, przyznany przez Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec dra Franka-Waltera Steinmeiera.

Z powodu panującej obecnie pandemii koronawirusa ceremonia nadania odznaczenia odbyła się w kameralnym gronie, w siedzibie władz Regionu Hannover, w stolicy Kraju Związkowego Dolnej Saksonii. Oprócz najbliższej rodziny dra Michlera, jako oficjalni goście przybyli także: burmistrz Jego rodzinnego miasta Garbsen – dr Christian Grahl i przedstawiciel MUP Oświęcim – prof. honorowy dr Matthias Gleitze.

Pan Jagau i Pan dr Grahl podkreślili wieloletnie społeczne zasługi dra Michlera. W szczególności wsparcie w rozwój kształcenia zawodowego w różnych krajach Europy, Afryki i Azji, pracę integracyjną na rzecz uchodźców oraz pracę z młodzieżą. Dodatkowo wspomnieli o zaangażowaniu dr. Michlera na rzecz naszej Uczelni.

Ponadto Pan prof. dr Matthias Gleitze przekazał gratulacje Panu Michlerowi, mówiąc:„Metodyczny i dydaktyczny sposób przekazywania przez Ciebie języka i kultury angielskiej bardzo wzbogaca naszą uczelnię. Oprócz prowadzenia zajęć organizowałeś również dla naszych studentów wyjazdy studyjne do Londynu, które cieszyły się bardzo dużą popularnością. Twoje koleżanki i koledzy także cieszą się, że mogą korzystać z Twojego wieloletniego doświadczenia zawodowego.”

Na koniec dr Michler podziękował wszystkim, przede wszystkim swojej żonie i rodzinie, bez których jego zaangażowanie nie byłoby możliwe. Dodał również, że praca na oświęcimskiej Alma Mater daje mu wiele radości i spełnienia zawodowego.

 

Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy!

 

Autor: dr Matthias Gleitze

Tłumaczenie: Elwira Miter-Dąbrowska

Zdjęcia pochodzą ze zbioru Pani Ines Schiermann/Region Hannover